українська російська англійська

На Сумщині відбувся ХV Всеукраїнський фестиваль духової музики "Сурми України"

02.07.2016 | 08:39

«Сурми України» відродили свої традиції та знову зазвучали в обласному центрі. 

25-29 червня 2016 року відбувся довгоочікуваний ХV Всеукраїнський фестиваль духової музики, у якому взяли участь 13 творчих колективів з Києва, Чернігова, Одеси, Харкова, Сум, Кременчука, Мирополя Житомирської області та м. Бурса з Туреччини.

 

 

Протягом фестивальних днів на сумчан та гостей міста чекала різноманітна святкова програма: урочисте відкриття фестивалю та шоу оркестрів на Театральній площі; урочистості з нагоди Дня Конституції України на майдані Незалежності, марш-парад по вулиці Соборній, концерти оркестрів на майданчиках міста.

У святковому концерті в Сумському обласному академічному театрі драми і музичної комедії ім.М.С.Щепкіна прихильників духової музики порадували Національний президентський оркестр та заслужений академічний Ансамбль пісні і танцю Збройних Сил України (м. Київ).

 

 

Безумовно, найяскравішим дійством фестивалю стали Гала-концерт та урочисте закриття фестивалю на стадіоні «Ювілейний», на яке завітали більше 10 тисяч сумчан та гостей міста.

Відкрив грандіозний концерт зразковий хореографічний колектив «Візаві» масштабною постановкою «Суми – місто моє!».

 Виступи духових оркестрів розпочав оркестр Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка. На восьмому році свого існування оркестр ліцею вперше виступив на фестивалі «Сурми України». Своє вміння продемонструвала і нещодавно створена на базі ліцею рота барабанщиків.

Яскравим та колоритним видався виступ оркестру Улудаг Ментер Такімі з турецького міста Бурса. Його вітали багато країн світу, але найкращими майданчиками для своїх виступів гості з Туреччини вважають вулиці та площі міста Суми, адже вони вже втретє дарували сумчанам своє мистецтво.

 

 

Найбільше гостям сподобалося виконання української народної пісні «Розпрягайте, хлопці, коней» з турецьким акцентом.

Уперше на фестивалі дебютував оркестр Харківського авіаційного університету. Молодий, енергійний колектив буквально запалив публіку виконанням відомих композицій Michael Jackson, театралізованим оркестровим селфі на сценічному майданчику.

 

 

По-новому, але досить вдало, поєднали духову музику та хореографічне мистецтво колективи Сумського вищого училища мистецтв і культури
ім.Д. Бортнянського – народний духовий оркестр під керівництвом молодого викладача Олександра Ященка та народний хореографічний ансамбль «Молодість».

Останнім, але найяскравішим, видався виступ військового оркестру 8-го Чернігівського навчального центру Державної спеціальної служби транспорту. Неординарні постановки та запальні композиції Gangnam Style, всесвітньовідомих Nirvana, Justin Timberlake не залишили байдужими жодного гостя музичного свята.

 

 

На завершення,  під безсмертну «Мелодію» Мирослава Скорика з пронизливим та чуттєвим вокалізом Наталії Протас, у виконанні зведеного оркестру учасників фестивалю,  всі присутні згадали бійців, котрі захищають кордони держави на Сході України.

 

Інформація надана Управлінням культури

і туризму Сумської ОДА

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України