українська російська англійська

До 75-річчя від дня народження миколаївського художника Геннадія Плужника відкрилася персональна виставка

04.07.2016 | 15:34

У Миколаївському обласному художньому музеї ім. В.В. Верещагіна відбулося відкриття персональної виставка миколаївського художника, члена Національної Спілки художників України Геннадія Плужника до 75-річчя від дня народження. Виставка присвячена Дню Конституції України та 25-річчю Незалежності України (1 липня).

Геннадій Плужник полюбляє олійний живопис та не уявляє творчості без роботи на пленері. На полотнах митця бачимо пейзажі України, українські степи, лимани, соняхи, квіти.

Перші навички мистецтва отримав в Будинку піонерів, де його вчителем був Анатолій Данилович Корецький. Педагог зумів дати учням основу художньої грамоти, прищепити любов до мистецтва, до праці. У важкі післявоєнні роки Корецький дуже яскраво розповідав про великих художників та демонстрував ілюстрації їх творів.

 В 1959 році Плужник вступає до Дніпропетровського художнього училища і навчається там протягом п’яти років.

Вже в цей період пейзажний жанр захоплює студента Плужника, проте перші спроби в цьому напрямку виявилися не дуже вдалими, але було вирішене головне спрямування, визнані пріоритети.

 

 

Після закінчення училища Плужник повертається в рідний Кривий Ріг, починає працювати вчителем малювання і креслення, потім головним художником Дніпродзержинського судноремонтного заводу. Мрія про продовження професійної освіти здійснюється лише в 1969 році. Геннадій Михайлович вступає до Московського поліграфічного інституту на факультет художньо-технічного оформлення друкарської продукції.

Диплом отримав високу оцінку і почалося нове творче життя. Потім, за сімейними обставинами, Г.М. Плужник переїжджає до Миколаєва, де починає працювати в Миколаївському художньо-виробничому комбінаті. Тут він займається художнім оформленням шкіл, партійних установ, музеїв, виставок. Велике навантаження потребувало багато часу, але творчість завжди залишалася на першому плані.

З 1978 року митець починає приймати участь у виставках: республіканських у Києві та Донецьку, обласних – у Миколаєві. В напруженій, творчій виставковій діяльності минають 80-ті роки. Разом з іншими колегами по відділенню Спілки художників у 1990 році Плужник експонує свої твори на міжнародній виставці в м. Сієтлі в Сполучених Штатах Америки.

Вже в перших своїх самостійних творчих роботах майстер вибирає техніку графітного олівця, акварелі. Потім він намагається досконало опанувати пастель. Працює багато і з великим натхненням. Ось як висловлює своє відношення до цього матеріалу художник – «Пастель прекрасний матеріал, м’який, мобільний, зручний. Він дає можливість постійно працювати на пленері».

 

 

 

Художника приваблюють пейзажні мотиви, які змальовують околиці міста. Він часто звертається до створення вечірніх та ранкових пленерних етюдів. Пошуки простих за сюжетом, але виразних, багатих та складних за кольором замальовок стають результатом його наполегливої роботи. Кольорові співвідношення не завжди даються Плужнику легко, але постійна праця приносить непогані результати.

Саме свої пастелі експонував автор на вже згадуваній виставці в Америці. У 2002 році він також приймав участь у виставковому показі в Москві (в межах року України в Росії),на якому глядачі знайомилися з його миколаївськими краєвидами.

ї

 

 У червні 2008 року митець взяв участь у ІV Всеукраїнській виставці-конкурсі, присвяченій народному художникові, члену Академії мистецтв України, лауреату Державної премії України ім. Т.Г.Шевченка, професору Георгію Якутовичу. За пастелі «Вечір. На Інгулі»(2007) та «Миколаїв. Аляуди» (2007) в номінації «оригінальна графіка» Плужнику була присуджена третя премія.

В останні роки художник працює на пленері, потім з етюдів пише твори, завжди зосереджуючись на першому враженні від побаченого. Плужник закоханий в степ, стародавні кургани, польові квіти, неповторний ландшафт рідної землі. Улюбленою темою багатьох пейзажів стали схід та захід сонця.

У квітні 2011 року у Миколаївському обласному художньому музеї ім. В.В. Верещагіна відбулася персональна виставка художника до 70-річчя від дня народження.

Крім наполегливої повсякденної праці необхідно згадати ще й викладацьку діяльність Г.М. Плужника. Він викладає живопис та малюнок на кафедрі «дизайну» Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова.

 

Інформація надана Управлінням культури,

національностей та релігій Миколаївської ОДА

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України