українська російська англійська

У Мінкультури презентували Рамкову конвенції Ради Європи про значення культурної спадщини для суспільства

07.07.2016 | 08:48

У Міністерстві культури України презентували Рамкову конвенцію Ради Європи про значення культурної спадщини для суспільства (відомої як Конвенція Фаро).

 

У заході, що проходив в рамках візиту в Україну начальника відділу культурного розмаїття Управління культури і культурної спадщини Генерального директорату Ради Європи з питань демократичного розвитку Хакана Шерир-Деміра, взяли участь представники зацікавлених міністерств.

 

Під час вступного слова Перший заступник Міністра культури  Світлана Фоменко зазначила, що  Конвенція Фаро набрала чинності для України у 2014 році, і є актуальною з огляду на сучасні процеси децентралізації, які відбуваються в країні. Однак, при цьому обізнаність про саму Конвенцію та можливості, пов’язані з її імплементацією, є дуже низькою серед суспільства.

 

 

Представник Ради Європи у своїй презентації наголосив, що унікальність Конвенції полягає в тому, що вона поєднує такі поняття як «спільна європейська спадщина», права людини, демократизація суспільства, недискримінація, якість життя,  міжкультурний діалог. Спадщина розуміється як основа для соціальної згуртованості, економічного розвитку і залучення різноманітних груп до процесу прийняття рішень.

 

План заходів з реалізації Конвенції передбачає активну участь місцевих громад у загальноєвропейських процесах, пов’язаних з промоцією соціальної, культурної, економічної цінності спадщини. Зокрема, це такі проекти, як «спільнота Фаро», «маршрути Фаро», «семінари Фаро», «знак Фаро», «історії Фаро», «ініціативи Фаро» тощо.

 

Більш детальну інформація про Конвенцію Фаро і проекти можна отримати на сайті Ради Європи: http://www.coe.int/t/dg4/cultureheritage/heritage/Identities/default_en.asp

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України