українська російська англійська

"ПогранКульт" в Обласній бібліотеці для дітей:Львівські мультиплікатори та харківські діти створюють анімаційний фільм

18.08.2016 | 15:24

Вже у п’ятницю 19 серпня 2016 р. о 15.00 у Харківській обласній бібліотеці для дітей відбудеться урочистий допрем’єрний показ анімаційного фільму “Країна чудес” проекту Творчих резиденцій Форуму «Погранкульт: ГаліціяКульт».

Фантастична команда маленьких харків’ян невтомно працює над фантастичною країною з пластиліну. Поки інші резиденти «Погранкульту» розфарбовують Турбоатом, знімають кінематографічні шедеври та досліджують серйозні світоглядні питання, наша бібліотека перетворилася на справжню анімаційну майстерню.

Завдяки таланту досвідченого мультиплікатора Романа Дзвонковського маленькі читачі стали повноважними учасниками такого «дорослого» Форуму – адже вони не просто виконують завдання тренера, а стають справжніми авторами, втілюють власні ідеї у спільний задум, вчаться творчому діалогу – і за декілька днів зможуть повною мірою пишатися результатом. Тему своєї кінороботи запропонували самі діти, а вік наймолодшої учасниці нашої команди аніматорів – чотири роки.

“Ми з дітьми створюємо мультфільм, їхню історію в пластиліні, – розповів Роман Дзвонковський. – Я це сприймаю як майстер-клас, де діти можуть виразити свою фантазію. Технік багато, ми вибрали пластилін, оскільки можна все виліпити – від герба міста до трави і хмар. Вони самі видумали персонажів, ми їх складаємо у фантастичну історію, яка відбувається тут, у Харкові. Є книга і персонажі в ній, придумані дітьми.

Добре, що на проект відгукнулася Харківська обласна бібліотека для дітей, тут дуже гарне приміщення, простір, у якому безліч книжок. Діти можуть у вільний час, між зйомками просто брати книжки і читати. Це постійні відвідувачі бібліотеки. Ми перезнайомилися, граючи в асоціації: на першу літеру свого імені треба було назвати солодкий фрукт. Наприклад, я Роман – «Румбарбар (ревінь), Василь – «Вишневе варення». Стабільно є 10 учасників. Відчувається, що їм це подобається. До 19 серпня ми повинні створити цю історію. Наша резиденція триватиме до 20 серпня і на прощання ми покажемо, як відбувався процес виробництва, щоб діти побачили себе і маленькі фрагменти із зробленого ними. Анімація – це мислення візуальне, осмислення тексту, тому що необхідно пройти школу від створення ідеї до написання режисерського сценарію і фільмування. Наш фільм залишиться в бібліотеці і буде добре, якщо представлять його на конкурс чи дитячий фестиваль. Коли фільм іде на фестиваль, у нього більше життя”.

Повна версія мультфільму, створеного дітлахами, буде представлена на масштабному Форумі «ПогранКульт: ГаліціяКульт»  (Харків, 4-18 жовтня 2016 р.); Міжнародному фестивалі короткометражних фільмів Wiz-Art (Львів, 2017), а також на веб-сторінках та у соціальних мережах Фонду «Мистецькі Надра» (http://www.dofa.fund) та проекту «ПогранКульт: ГаліціяКульт» https://www.facebook.com/doncultforum/?fref=ts та Харківської обласної бібліотеки для дітей (http://bibl.kharkiv.ua ).

Довідково:

Проект «Творчі резиденції» став одним з 8 переможців європейського конкурсу культурних ініціатив, обраних серед 668 проектів – учасників і є єдиним з України в рамках програми Advocate Europe.

Протягом 11-24 серпня у Харкові відбувається знакова подія – Форум «ПогранКульт», платформа діалогу Сходу та Заходу, де народжується новий міжрегіональний креативний контент і налагоджуються культурні зв’язки.

В рамках арт-проекту 24 митця з Галичини і 27 митців зі Слобожанщини працюють разом над спільними задумами. Протягом 2-х тижнів науковці та режисери, культурологи та художники-муралісти, соціологи та графіки, кінематографісти, архітектори, аніматори будуть творити разом, аби представити результат співтворчості на Форумі вже у жовтні.

Форум «ПогранКульт: ГаліціяКульт» – вже третій івент із серії культурних форумів, що організовує DOFA.FUND. Два попередні форуми «ДонКульт» у Києві (2014) і «ДонКульт» у Львові (2015) були присвячені культурі та мистецтву Донбасу. Ці пілотні проекти, які відвідало понад 25 тисяч людей, переконали і організаторів, і учасників, що культура є надзвичайно ефективним засобом єднання України.

Основна, друга частина Форуму відбудеться також у м. Харкові з 4-го до 18-го жовтня та включатиме в себе виставки, літературні зустрічі, школу перформансу, театральні вистави, кінопокази і зустрічі з режисерами, концерти, лекції та дискусії. Загалом Форум передбачає близько 80 подій.

Метою двотижневої програми жовтневого Форуму є:

– Зблизити регіони засобами мистецтва і культури, будуючи творчі мости між Львовом, Івано-Франківськом, Дрогобичем, Тернополем та Харковом;

– Зруйнувати стереотипи і показати всю палітру надбань Галичини і Слобожанщини;

– Проаналізувати спільні досвіди Західного і Східного регіонів: тему прикордоння, впливи імперій, явище заробітчанства, історичні амбіції;

– Створити спільні мистецькі проекти, які б можна було показати в інших регіонах, заохочуючи творчих людей до міжрегіональної співпраці й об’єднання України культурною мережею.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України