українська російська англійська

У вересні відбудуться парламентські слухання на тему "75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність"

07.09.2016 | 11:28

6 вересня Верховною Радою  України  затверджено проект Постанови про проведення парламентських слухань "75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність" (27 вересня 2016 року).

 

Нормативно-правовий акт, розроблений групою народних депутатів України, був представлений на засіданні  народним депутатом Іриною Геращенко  та Головою Комітету з питань культури і духовності Миколою Княжицьким.  

 

Поданим проектом Постанови пропонується провести парламентські слухання на тему: «75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність», в ході яких заслухати інформацію і пропозиції з  метою вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України в ході Другої світової війни, - мирних жителів усіх національностей, військовополонених, учасників українського визвольного руху, а також для об'єднання зусиль сучасного українського суспільства щодо запобігання повторенню злочинів проти людяності, задля єднання Українського народу навколо ідеї побудови в Україні демократичної правової європейської держави, здатної захистити всіх своїх громадян.

У ході парламентських слухань мають бути глибоко осмислені корені гуманітарної катастрофи, що спіткала український та єврейський народи в ході Другої світової війни, а також визначені уроки для державної влади на майбутнє, з метою унеможливлення повторення будь-яких проявів геноциду на теренах України, а також – задля реалізації європейської гуманітарної і соціальної політики в Україні.

 

Заплановано також запросити для участі в цих парламентських слуханнях представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, працівників Українського інституту національної пам’яті, інших наукових установ, а також – представників посольств Держави Ізраїль та Федеративної Республіки Німеччини.

 

Нагадаємо, що в 2016 році  Україна  вшанує 75-ті роковини  трагедії на державному рівні. Відповідний Указ Президента України виданий 12 серпня 2015 року, а план заходів у зв’язку роковинами трагедії Бабиного Яру затверджений розпорядженням Кабінетом Міністрів України 30 грудня 2015 року № 1410-р. На виконання плану  Міністерством культури України здійснено ряд заходів  по  благоустрою  території та ремонтно-реставраційних робіт на пам’ятках Національного історико-меморіального заповідника «Бабин»,  а також розробляється сценарний  план центральних жалобних заходів,  які відбуватимуться 29 вересня у Заповіднику та загальних заходів у зв’язку з 75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України