українська російська англійська

Кінотеатр "Жовтень" відзначив своє 85 - річчя

09.09.2016 | 09:04

З нагоди 85-річчя кінотеатр «Жовтень», найперший кінотеатр  міста Києва,  підготував  для шанувальників  кіномистецтва святкову програму.

8 вересня Кінотеатр провів низку заходів, серед них круглий стіл «Українське кіно в пошуках національної ідентичності», який став підсумком ретроспективи «"Своє" кіно. Історія».

Вечірня програма включала кінопоказ творів, що відповідали темі «Українське кіно в пошуках національної ідентичності» за участю  творчих груп  кінопроектів та прем’єрний показ біографічної кінодрами «Саллі» (США) режисера Клінта Іствуда з Томом Генксом у головній ролі.

 

 

Гостей свята та перехожих зустрічав оркестр, невтомно відтворюючий одну композицію за іншою. Неповторній атмосфері свята також сприяло оновлене приміщення кінотеатру, святково прикрашене до урочистої події.

 

 

Вечір почався з  привітання від директора кінотеатру Людмили Горделадзе та відеопрезентації фотоальбому «Жовтню-85».

«Я хочу розпочати свято з палкої подяки всім тим, завдяки кому це свято відбулося  і завдяки тим, кому кінотеатр завдячує своїм оновленим виглядом, - сказала Людмила Горделадзе. Нашу подяку ми висловимо не тільки словами, а ще  й відеопрезентацією-подарунком».

 

 

Після перегляду відеоматеріалу, під час якого усім глядачам роздали пам’ятний альбом і сувеніри з образом кінотеатру, привітальне слово взяли заступниця Київського міського голови Анна Старостенко, директор департаменту культури КМДА Діана Попова, голова Держкіно України  Пилип Іллєнко та режисер Володимир Тихий.

 

 

У святкових заходах також взяли участь діячі кіногалузі – кінорежисери та продюсери, представники компаній, які допомагали відновлювати кінотеатр після пожежі у 2014-му, кінокритики, журналісти та інші шанувальники  кіномистецтва.

 

Запрошені гості реагували по-різному, але усі сходилися на думці, що галузь кіно в Україні значно підвищила свій рівень.

 

«Я в повному захваті! За такий короткий проміжок часу наш кінематограф значно покращився, наблизившись до світових зразків», - поділилася своїм враженням одна із гостей урочистого заходу.

 

 

Як відомо, 29 жовтня 2014 року кінотеатр «Жовтень» серйозно постраждав від пожежі внаслідок умисного підпалу. Відновлення будівлі тривало майже рік за фінансової підтримки  Київської міської ради і Київської міської  державної адміністрації та патронатної  діяльності громадських активістів – зокрема, ініціативи «Врятуй ‘Жовтень’».

З дня відкриття кінотеатру  у жовтні 2015 року тут демонструються найкращі фільми репертуару світового кіно. Особливу увагу приділяється українському кіно. Зокрема, демонструвалися  фільми «Бранці» Володимира Тихого, «Крим як це було» Костянтина Кляцкіна, «Українські шерифи» Романа Бондарчук, збірка стрічок «Українська нова хвиля» та інші. Лише за перше півріччя  2016 року кінотеатр відвідали  понад 120 тисяч глядачів.

 

 

Міністерство культури України щиро вітає з такою важливою ювілейною датою кінотеатр «Жовтень», який впродовж багатьох років є осередком популяризації кіномистецтва та  українського кіно.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України