українська російська англійська

Міністр культури України Євген Нищук та Міністр культури КНР Ло Шуган обговорили культурне співробітництво між країнами.

24.09.2016 | 19:44

В рамках Першого культурного Експо у КНР Міністр культури України Євген Нищук та Міністр культури КНР Ло Шуган обговорили питання культурного співробітництва між країнами. Основною темою розмови стала перспектива розвитку культурного ринку в контексті розвитку торгівельно-економічних відносин країнШовкового шляху”.

Пан Ло Шуган назвав візит української делегації дуже важливим кроком у міжурядовій співпраці між Україною та Китаєм і зазначив, що він дасть серйозний імпульс для поглиблення взаємовідносин двох країн.

Під час розмови були підняті питання інвестицій у сферу кінематографії, розвитку традицій балетної школи, створення у КНР культурних центрів - інститутів, що займатимуться промоцією української культури в світі. Також обговорили варіанти промоції народних прикладних ремесел, які викливають живий інтерес у громадян обох країн. Зокрема обмін майстрами і проведення майстер-класів в Україні та Китаї, а також організацію освітньо-культурних таборів для дітей.

“Попри те, що між нашими країнами понад 10 годин перельоту – ми маємо надзвичайно багато спільного, а надтотисячолітні культурні надбання наших предків, які, імовірно, тим самим знаменитимШовковим Шляхом” ще тоді здійснювали культурний обмін. І це та традиція, яку ми сьогодні просто зобов’язані підтримувати – сказав Євген Нищук.

 

14424115_10205605583817493_1086006407_o

 

А Ло Шуган додав - Україна славиться багатими культурними надбаннями і саме через мистецтво у Китаї люди дізнаються про саму країну. Це надзвичайно цікава тема для нашого народу і ми дуже зацікавлені поглиблювати дружбу між Україною та КНР”.

 

14424130_10205605583777492_1870578979_o

 

Міністр культури КНР також згадав позитивні мистецькі приклади співпраці між країнамизокрема, кіно-цикл “Як закалялась сталь”, яку нещодавно показували у ефірі місцевого ТБ. За словами політика саме через нього дізнаються про українських акторів. А також навів в якості прикладу групу українських співачок, що на Фестивалі хорового мистецтва у КНР, окрім нагород, заслужила любов усієї китайської сторони.

Сторони також домовились укріплювати співпрацю на міжурядовому рівні та досягли домовленості щодо проведення чергової робочої групи з усіх нагальних питань в сфері культури та мистецтва. Серед іншого – обговорили можливість проведення днів культури України в Китаї у 2017 році, а також відзначення на високому державному рівні 25 років дипломатичних стосунків між Україною та Китайською Народною Республікою. У якості пропозицій розглядають обмін делегаціями – художниками, музикантами, проведення спільних концертів за участі артистів з обох країн.

Також Міністр культури КНР зазначив, вже у жовтні з Китаю в Україну планує прибути група менеджерів культури, які відвідають ряд театральних постановок, виступів класичних музичних та альтернативних колективів тощо задля організації подальших їх гастролів у Китаї.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України