українська російська англійська

Ростислав Бортник презентував авторський мистецький проект "163. Одна людина - одна зернина"

26.09.2016 | 15:35

У Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору» презентували авторський мистецький проект Ростислава Бортника (Бережани/Австрія) «163. Одна людина – одна зернина».

 

http://mincult.kmu.gov.ua/img/publishing/245143752/image002.jpg

 

«Радянська влада, комуністична машина  у 1932-33 роках вдарила по найголовнішій цінностілюдському житті. Зерно, яке забирали продзагони в простих українців, стало справжнім  символ нищення  нації  Ця інсталяція, яку ми бачимо сьогодні в Музеїяскрава ілюстрація того, наскільки збіднів наш народ, як багато ми втратили», - сказав Міністр  культури Євген Нищук.

Я вдячний  керівництву музею за  їх роботу не до дат, за наполегливе поповнення своєї експозиції унікальними документами, що зберігають трагічні сторінки нашої історії. Я переконаний, що за підтримки Першого віце-прем'єр-міністра Степана Кубіва, вже в наступному році розпочнемо  будівництво, так необхідної закладу, другої черги Меморіалу жертв Голодомору».   

 

http://mincult.kmu.gov.ua/img/publishing/245143753/image004.jpg

 

Автор проекту, архітектор, митець Ростислав Бортник за допомогою зерна (найбільшого багатства України) та творчих методів (сучасного мистецтва) наочно представив масштаби втрат України внаслідок Голодомору: скільки українців депортували під час колективізації і Голодомору, скільки українців проживало в Радянській Україні до геноциду і скільки після, про яку кількість жертв штучно створеного голоду писали у звітах італійські та німецькі консули, яке число невинно вбитих називали сучасники тих подій, скільки українців стало жертвами голоду в 1932-1933 рр.

 

http://mincult.kmu.gov.ua/img/publishing/245143754/image006.jpg

 

Перебуваючи в Залі пам’яті музею людина один на один опиняється в приміщенні із мільйонами зерен, де кожна зернина символізує життя.

Проект  експонуватиметься до 30 січня 2017 року.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України