українська російська англійська

Два українських фільми включено до головного конкурсу Міжнародного Лейпцизького фестивалю

11.10.2016 | 09:24

Стрічки «Головна роль» режисера Сергія Буковського та «Рідні» режисера Віталія Манського, створені за підтримки Державного агентства України з питань кіно, включені до конкурсної програми Міжнародного кінофестивалю DOK Leipzig у Німеччині.

Світова прем'єра «Головної ролі» відбудеться 1 листопада на відкритті конкурсної програми фестивалю. Режисер розпочав зйомки картини у 2013 році:

«Документальне кіно, вибачте за категоричність, – розповідає режиссер стрічки  Сергій Буковський, – для мене перетворилось у занадто дороге хобі. На щастя, я не один. Я вдячний своїм друзям оператору Толі Химичу і звукорежисерові Ігорю Барбі, які пустилися зі мною у цю авантюру, й ми почали знімати кіно. У січні 2016 ми отримали фінансову підтримку Державного агентства України з питань кіно і продовжили роботу на студії «Пронто Фільм». Фільм розповідає про мою маму, кіноактрису Ніну Антонову. Їй зараз 80! Сотні ролей у кіно – великих і маленьких. Цеособиста історія. Про чесне й печальне життя. Про жертовність і свободу...».

 

 

Сергій Буковськийвідомий український режисер, у його творчому доробку понад 40 кіно- і телефільмів. Серед них – «Завтра свято» (1987), «Сон» (1989), Дах (1990), «Знак тире» (1992), «На Берлін!» (1995), «Червона земля» (2000), «Вілен Калюта», «Реальне світло» (2001), «Війна. Український рахунок» (2003), «Назви своє ім’я» (2006), «Живі» (2008), «Україна. Точка відліку» (2011).

Сергій Буковський не вперше презентує Україну на Міжнародному кінофестивалі у Лейпцигу. 1990 року його фільм «Дах» отримав Ґран-прі «Золотий голуб», а п’ять років по тому картина «На Берлінбула відзначена Спеціальним дипломом журі.

Фільм «Рідні» — спродюсований міжнародною командою документальний фільм, знятий Віталієм Манським. Світова прем'єра стрічки відбулась 5 липня 2016 року на Карловарському міжнародному кінофестивалі, а в Україні — 20 липня 2016 року на Одеському міжнародному кінофестивалі. Фільм розповідає історію життя режисера Віталія Манського та його родини, що живе в різних куточках України: у Львові, Одесі, на Донбасі та в Криму. Інша сюжетна лінія фільму висвітлює глибокі корені конфлікту між Україною та Росією. Створення фільму стало можливим завдяки співпраці українських, німецьких, естонських та латвійських співпродюсерів.

 

 

Віталій Манськийвідомий режисер документального кіно, фільмографія якого складає близько 30 фільмів. Найвідоміші з них «Труба» та «У променях сонця» є переможцями багатьох міжнародних кінофестивалів, у тому числі в Карлових Варах, Лейпцигу, Трієсті та ін.

Міжнародний кінофорум DOK Leipzigнайстаріший у світі фестиваль документального кіновідзначив минулого року своє 60-річчя.

Довідково:

Фільм «Головна роль» – переможець сьомого конкурсного відбору кінопроектів для формування Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів. Державне фінансування проекту склало 800,0 тис. грн., що становить 100% кошторисної вартості виробництва фільму. 
Фільм «Рідні» – переможець восьмого конкурсного відбору кінопроектів для формування Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів. Державне фінансування проекту склало 200,0 тис.грн., що становить 3,1% кошторисної вартості виробництва фільму.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України