українська російська англійська

На засіданні колегії Мінкультури розглянули питання внесення змін до Програми кіновиробництва національних фільмів на 2016\2017 роки та придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек

12.10.2016 | 10:12

11 жовтня  відбулося засідання колегії  Міністерства культури України під час якої розглядалися питання  внесення змін до Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2016\2017 роки та  питання придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек.

Під час свого виступу  Голова Державного агентства  з питань кіно Пилип Іллєнко  поінформував присутніх про результати Дев’ятого конкурсного відбору кінопроектів для формування Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів.

 

 

Як повідомив Пилип Іллєнко, за результатами пітчингів, Експертна комісія з питань кінематографії  затвердила узагальнений рейтинговий перелік кінопроектів та рекомендувала Держкіно здійснити формування Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2016/2017 роки, включивши до неї  48 кінопроектів, які отримали високу рейтингову оцінку.

Голова Держкіно констатував зростання  якості кінопроектів, поданих на пітчинги,  їх високий рівень, що не може не викликати впевненість у зростанні рівня вітчизняного кіновиробництва.

 

 

Колегією також схвалено Перелік видань для поповнення фондів публічних бібліотек україномовними книгами. За інформацією начальника управління з питань  мовної політики та літератури Лариса Нікіфоренко, цьогоріч на конкурс  було подано пропозиції 118-ма видавництвами, які представили до розгляду 1756 назв україномовних видань. Експертною ради з відбору  україномовних книг для поповнення фондів  публічних бібліотек було сформовано перелік видань, які, в свою чергу, були надіслані  до регіональних структурних підрозділів у сфері культури та обласних універсальних наукових бібліотек. На регіональному рівні був проведений аналіз рекомендованої літератури та здійснено заявки на видання, необхідні для публічних бібліотек областей.

За результатами Експертної ради, тематичної та змістовної оцінки видань, а також потреб регіональних  публічних  бібліотек, Мінкультури сформовано рейтинг видань, який включає в себе 195 назв від 50 видавництв.

 

 

Члени колегії, заслухавши інформацію  Лариси Нікіфоренко, схвали Перелік видань для поповнення фондів публічних бібліотек та список організацій – отримувачів літератури  для подальшого розподілу серед публічних бібліотек  регіонів з урахуванням їх заявок та потреб.

 

 

За словами члена колегії Міністерства культури України, відомого українського письменника  Андрія Куркова, при певних недоліках у  переліку видань для поповнення фондів публічних бібліотек, представленого на розгляд, а саме недостатнє представлення  сучасної іноземної літератури в перекладі українською мовою, в тому числі і відсутність творів  номінантів Нобелівської премії з літератури, є позитивні результати.

«Насправді, цей Перелік містить дуже гарний підбір сучасної української прози. І такого, здається, ще не було в українській літературі», - відзначив Андрій Курков.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України