українська російська англійська

У Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків відкриється виставка відреставрованих унікальних творів"Живопис і графіка Азії"

18.10.2016 | 14:49

20 жовтня о 17:00 у  Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків (м. Київ, вул. Терещенківська, 15-17) виставкою «Живопис і графіка Азії» відбудеться урочисте відкриття нового довгострокового виставкового проекту «Ars longa: реставратори та реставрація», започаткованого Національним науково-дослідним реставраційним центром України і Національним музеєм мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків.

Проект, присвячений 100-річчю Музею та 80-річчю Реставраційного центру, побудований на співпраці музею та художників-реставраторів з метою зберегти й передати нащадкам безцінні мистецькі скарби, продемонструє результати плідної й багаторічної співпраці двох поважних закладів культури, виключну роль українських художників-реставраторів у збереженні та відродженні колекції світового значення Музею Ханенків.

Упродовж декількох років у залах Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків будуть експонуватися відреставровані кращими фахівцями Реставраційного центру твори мистецтва, виконані у різних техніках із застосуванням різноманітних матеріалів. 

Розпочинається проект виставкою «Живопис і графіка Азії», присвяченій реставрації Східної колекції музею, яка є однією з найбільших в Україні й нараховує близько 1000 різноманітних творів, увазі відвідувачів  буде представлено 35 відреставрованих унікальних творів, зокрема, китайський живопис, японська та китайська кольорова ксилографія, середньовічні перські мініатюри тощо.

Виставка представить перлини східного мистецтва, серед яких – гравюри всесвітньо відомих японських майстрів Хокусая і Хіросіге, твори китайського живопису XVIIIXIX ст. та іранської мініатюри XVII ст. Китайські народні картинки няньхуа, що віщували щастя на Новий рік, за традицією спалювалися щороку, а тому їхні взірці XIX ст. є сьогодні надзвичайно рідкісними.

Особливо кропіткою  та складною була реставрація ширми XIX ст. із зображенням даоських божеств. Так само й сувої старих буддійських ікон танка з огляду на особливості техніки виконання їх відновлення стало серйозним викликом художникам-реставраторам.

Виставка «Живопис і графіка Азії» працюватиме  21 жовтня - 25 грудня 2016 року.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України