українська російська англійська

Пішов з життя видатний український композитор, народний артист України Віталій Кирейко

20.10.2016 | 11:45

19 жовтня на 90 році пішов з  життя видатний український композитор, музично-громадський діяч, заслужений діяч мистецтв України, народний артист України, професор Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського, член Національної спілки композиторів України Кирейко Віталій Дмитрович.

 

Віталій Дмитрович залишив значний творчий спадок, який, охоплюючи різноманітні теми і практично всі музичні жанри, став значним явищем в історії національної культури другої половини ХХ – початку ХХІ ст. Віталій Кирейко – автор опер, балетів, ораторій, кантат, симфоній, симфонічних поем, фантазій, численних творів для фортепіано, усіх оркестрових і народних інструментів, понад 100 романсів і хорових творів та інших творів.

Митець виступив новатором на рівні жанрів і відкрив нову сторінку в історії вітчизняного музичного мистецтва, написавши перший в Україні Подвійний концерт для скрипки й віолончелі з оркестром, першу сатиричну оперу-феєрію «Марко в пеклі» та камерно-комічну оперу «Вернісаж на ярмарку».  

 

За довгі роки педагогічної діяльності у Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського  Віталій Кирейко виховав плеяду обдарованих музикантів, навчав їх основам професійної композиторської майстерності та формував бездоганний смак.    

Переживши голодомори, війну і труднощі соціально-історичних зрушень на зламі століть, Віталій Дмитрович до кінця залишався вільнодумним українцем, який завжди вболівав за долю свого народу, збереження рідної мови, традицій і духовної культури України.

Світла пам'ять про щирого патріота, справжнього сина українського народу назавжди залишиться у наших серцях.

Міністерство культури України висловлює глибокі співчуття рідним і близьким покійного, колегам і всій українській громадськості.   

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України