українська російська англійська

У Мистецькому Арсеналі презентували масштабний міжнародний виставковий проект "Ефемероїди. ХХ століття у плакаті"

21.10.2016 | 13:11

У НКММК «Мистецький Арсенал», за підтримки Міністерства культури України,  відкрився  масштабний міжнародний виставковий проект «Ефемероїди. ХХ століття у плакаті».

 

 

Проект «Ефемероїди. ХХ століття у плакаті» створювався кураторами Мистецького Арсеналу впродовж року у співпраці із більш ніж 10-ти музеїв України, приватних колекціонерів та міжнародних інституцій. Мета цього проекту простежити механізми формування шаблонів сприйняття через ретроспективу історії мистецтва плакату; продемонструвати інструментарій впливу на масову свідомість та маніпуляцію нею з боку держави, політичних партій, комерційних компаній.

 

 

 

Драматургія проекту вибудовується навколо трьох сегментів, що базуються на історичній конкретиці та визначаються дефініціями «Війна», «Тоталітаризм», «Людина».

 

Відкриття виставки відвідали сотні відвідувачів до уваги яких були представлені плакати ХХ століття найрізноманітніших стилів, епох та напрямків.

Проте куратори проекту не стали обмежувалися роботами лише відомих авторів, таких як Альфонс Муха. Серед безлічі плакатів також були представлені агітаційні плакати британського,  німецького і  радянського урядів, а також ілюстрації Ірини Вештак-Остроменської, Пйотра Стахевича, Статіса Ейдрігевічуса та інших.

 

 

 Представлені експонати супроводжуються історичними довідками, прикріпленими поряд з плакатами та стенді з поясненнями, щодо виставки.

Водночас з ілюстраціями, стіни Мистецького Арсеналу прикрашають відомі цитати літературних та політичних діячів, серед яких вислови Нормана Дугласа, Йозефа Геббельса та Джорджа Оруелла.

 «Неймовірна виставка. Ніколи не замислювалася над тим, як багато може розповісти один плакат про епоху, іі цінності та мрії. Кілька залів з плакатами дозволили "відчути" історію всього ХХ століття», - прокоментувала виставку одна з відвідувачок у дописі на своїй сторінці у Facebook.

В рамках  цього проекту  Національний центр Олександра Довженка представить кінолекційну програму «Мілітаризація повсякденності: мій ворог – твій ворог».

 

Виставка триватиме з 20 жовтня по 27 листопада .


Ефемероїди – вигадане фахівцями Музею дизайну в Цюріху визначення, як найкраще передає сутність плакату – як швидкоплинність фізичного існування цього клаптику паперу, так і мінливість  ідей та стереотипів, що створені за його допомогою. Плакат як візуальне повідомлення, що має нав’язувати конкретний висновок та спонукати до дій, через свою оригінальну графічну форму відображає специфіку конкретної історичної ситуації. Така особливість поєднує його суспільну значущість з формальними якостями та створює феномен, коли історичний документ є одночасно мистецьким витвором, і навпаки.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України