українська російська англійська

У Переяславі пошановано подвижника музейної справи України

27.10.2016 | 14:00

У жовтні у Переяславі-Хмельницькому, що на Київщині вже вп’яте відбувся Всеукраїнський історико-культурологічний форум «Сікорські читання», присвячений пам’яті визначного музейного діяча Михайла Івановича Сікорського. Упродовж 60-ти років зусиллями цього подвижника культурної галузі на переяславський землі було створено десятки музеїв, організовано безліч експедицій зі збору артефактів, виявлено та збережено сотні тисяч об’єктів матеріальної культури. Ці музейні скарби сьогодні є неоціненним надбанням вітчизняної та світової культури – духовним та культурним скарбом української нації.

 

 

Захід було організовано у тісній співпраці колективів ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди», Національної спілки краєзнавців України, Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» та ГО «Переяславський Скарб». Під час форуму відбулося одразу кілька важливих культурних подій. Зокрема, вже вчетверте, головою НСКУ Олександром Реєнтом було вручено премію імені Героя України М. І. Сікорського. У 93-ю річницю з дня його народження її лауреатами стали: декан факультету політології та права Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Богдан Андрусишин, директор Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН Віктор Вергунов, директор Музею «Освіта Прикарпаття» при Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника Андріян-Юрій Угорчак, директор Маневицького краєзнавчого музею Петро Хомич, директор Рокинівського музею історії сільського господарства Олександр Середюк та історик-етнограф Лариса Годліна.

 

 

По завершенню цієї урочистої події у конференц-залі університету відбулася презентація краєзнавчого видання «Село Андруші на Переяславщині». В його основу покладено робочі нотатки письменника, етнографа та краєзнавця Дмитра Косарика, що проживав у цьому населеному пункті у 50-х рр. ХХ ст., до затоплення водами Канівського водосховища. Книга побачила світ за ініціативи ГО «Старий Дніпро». Її підготовлено на базі ІМФ ім. М.Т. Рильського (відповідальний редактор Валентина Борисенко).

У межах програми заходів V Всеукраїнського історико-культурологічного форуму «Сікорські читання» у Меморіальному музеї Г.С. Сковороди НІЕЗ «Переяслав» відбувся круглий стіл «Краєзнавство Переяславщини: дослідження, проблеми, постаті». Цей захід став традиційним щорічним зібранням фахівців-краєзнавців задля популяризації та збереження об’єктів культурної спадщини. Для фахового обговорення організаторами було запропоновано тему: «Археологічні комплекси та архітектурні ансамблі історичних пам’яток Переяславщини Х-ХХІ ст.».

 

 

Оргкомітет цьогорічного форуму виносить щиру подяку за сприяння в організації його роботи усім, хто посильно долучився до пошанування пам’яті творця переяславських музеїв М.І. Сікорського: народному депутату Сергію Міщенку, краєзнавцю та меценату Михайлу Гичу, інформаційним партнерам заходу: ВБФ «Журналістська ініціатива», ТРК «Альта», газеті «Вісник Переяславщини», редакції наукового часопису «Краєзнавство» та газеті «Культура і життя»

 

Тарас Нагайкок.і.н.,

член громадської ради при Міністерстві культури України

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України