українська російська англійська

Театр Франка отримав престижні нагороди Шостої Міжнародної Премії Театральної Академії (ACT AWARD)

01.11.2016 | 14:20

На Шостому Міжнародному Театральному Фестивалі "Academy of Performing Arts Awards" (м. Пекін, Китай), учасником якого від України став Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, були відзначені  престижними нагородами:

 

заслужена артистка України Тетяна Шляхова в номінації "Краща жіноча роль",

 

народна артистка України Поліна Лазова  в номінації "Краща роль другого плану",

 

вистава "Ерік XIV" (режисер Станіслав Мойсеєв) увійшла у "ТОР 8" кращих вистав цьогорічного фестивалю.

 

 

 

У рамках Шостого Міжнародного Театрального Фестивалю "Academy of Performing Arts Awards" кожна  із країн презентувала одну із вистав.  Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка представив фрагменти вистави "Ерік XIV" у якій взяли участь - народні артисти України Олексій Богданович, Євген Шах, Поліна Лазова, заслужена артистка України Тетяна Шляхова, актор театру  Дмитро Рибалевський.

 

«Наш театр обов’язково мав отримати відзнаку – я на це дуже сподівалася, адже і актори, і робота були гідними нагороди. А про свою особисту перемогу навіть і не думала», - поділилася  своїми враженнями виконавиця  ролі  Карін Монсдоттер у виставі "Ерік XIV", номінантка  Фестивалю Тетяна Шляхова.

Україну на цьогорічному фестивалі представляв наш Театр Франка з виставою «Ерік XIV». Ми відіграли її фрагменти, відпрацювали на рівні. Від фестивалю отримали дуже багато вражень: познайомились з  людьми, побачили багато цікавого. Тим більше в такій країні, як Китай, все відрізняється від того, до чого ми звикли. Багато вистав, які показували на фестивалі ми побачили в іншому світі. Серед класики мені запам’яталася вистава від представників Кореї «Ромео і Джульєтта», інтерпретація була досить незвична, але цікава».

 

 

Нагадаємо, що вистава "Ерік XIV" у постановці художнього керівника театру Станіслава Мойсеєва, є першою постановкою п’єси відомого шведського драматурга Августа Стріндберга на українській сцені. Прем’єра вистави відбулася у квітні 2015 року. У виставі головну роль зіграв народний артист України Євген Нищук, а також народні артисти України Олексій Богданович, Поліна Лазова, Олег Стальчук, Василь Баша, Євген Шах, Анжеліка Савченко, Тетяна Шляхова.

Перша постановка п’єси планувалася в театрі Франка ще за життя Богдана Ступки, саме він ще в 2011 році запрошував Станіслава Мойсеєва поставити цей твір на сцені театру. Загалом робота над виставою тривала три роки.

Події п'єси відбуваються в XVI-му столітті у Швеції за часів короля Еріка XIV (його батько Густав I – засновник шведської держави ). Король Ерік був неординарним правителем, і деякі експерти стверджують, що той страждав на шизофренію. Він став першим королем Швеції, який звелів звертатися до нього "Ваша Величність". Цікава особистість, яка  здобула славу одіозного монарха: міжусобні війни, боротьба з парламентом, заборонені зв'язки та незаконно народжені діти.

Стріндберг вважав Еріка шведським Гамлетом, який прагне, в першу чергу, особистої незалежності, проте бажання це, помножене на страх нерозуміння і самотності, перетворюється на безумство, за яким – пустка. Самі ж автори  української версії вистави, вбачають в цій історії ще й багато спільного з тими подіями, які переживає зараз сучасний світ, а в діях історичної шведської персони монарха прослідковуються дії сучасних одіозних правителів, а також зазначають -  врахувавши помилки минулого  є шанс уникнути їх повторення у майбутньому.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України