українська російська англійська

На Харківщині відбувся ІІ Обласний патріотичний форум "Віват, Україно!"

07.11.2016 | 11:12

Харківська обласна бібліотека для дітей спільно з КЗ «Обласний організаційно-методичний театрально-концертний центр»,  ініціювала і провела ІІ Обласний патріотичний форум “Віват, Україно!”, присвячений  25-річчю Незалежності України. На нього завітали понад 300 дітей та підлітків Харківщини, а також з Донеччини і Луганщини – лауреати і переможці Всеукраїнського конкурсу «Книгоманія – 2016», конкурсу дитячої творчості «Мрії про Україну: дитячий погляд».

На Форумі відбулося нагородження учасників Міжрегіонального дитячого мистецького конкурсу листівок  «Дім. Родина. Батьківщина», у якому взяли участь діти із регіонів, прилеглих до ведення бойових дій . Цей конкурс, ініційований Харківською обласною бібліотекою для дітей став складовою частиною Плану культурно-мистецьких заходів з реалізації Загальноукраїнського проекту культурної інтеграції «Український Донбас».

Тому символічною стала присутність на заході особливих гостей. Це діти, які, на жаль, з власного досвіду знають, що таке війна. Їм доводилося працювати на уроках, у той час, як за вікном було чути гул військової техніки, постріли та вибухи. Приїхали вони із зони АТО із Новопсковського району Луганської області та Великоновосілківського району Донецької області.

Адже  саме ці діти стали не тільки активним учасниками, але і переможцями Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2016» та Міжрегіонального мистецького конкурсу листівок «Дім. Родина. Батьківщина», які проводився за участі дітей, що мешкають у Харківській, Донецькій та Луганській областях.

Приємною новиною для всіх учасників конкурсу  листівок стало те, що за завдяки попередній домовленості між Харківською обласною бібліотекою для дітей та Американським художнім фондом «Fermata»  відразу після Форуму виставка творчих робіт вирушить  до  Америки, де вона буде експонуватися протягом року в штатах Коннектикут, Массачусетс, Техас на різних виставкових майданчиках, муніципальних галереях, школах та бібліотеках.

Теплими оплесками вітали гостей з Донеччини - школярів 2 і 6 класу та бібліотекаря Новомайорської бібліотеки Великоновосілківського району Донецької області Світлану Цвігун. Під час творчого змагання у Харківській обласній бібліотеці для дітей експонувалося понад 150 художніх робіт, надісланих на конкурс листівок. Серед них – 20 листівок від читачів-дітей Новомайорської сільської бібліотеки-філії №25, Старомлинівського центру дитячої та юнацької творчості та учнів Октябрьської загальноосвітньої школа І-ІІІ ст. (Великоновосілківський район Донецької області).

Новомайрське, розташоване поряд із заповідним урочищем Шайтанська дача,  межує із трагічно відомими у збройному протистоянні на Донбасі  Волновахським і Мар'їнським районами. У день проведення Форуму вогонь бойовики вели по всій лінії розмежування. Тому юні донеччани зробили і свій маленький подвиг, доклавши чимало зусиль і мужньо здолали велику відстань, щоб потрапити на свято.

 

 

Чималу відстань подолали, аби дістатися на Форум і луганські фіналістки  Всеукраїнського конкурсу “Книгоманія-2016”. Вероніка Зажарська та Поліна Жученкова з Новопсковського району Луганської області разом зі своїми харківськими однолітками здійснили свою давню мрію – відвідали Фестиваль дитячого читання «Книгоманія», який відбувся у Львові наприкінці травня. Тепер вони знову зустрілися у Харкові.

На кілька годин фойє Центру перетворилося на майданчики спілкування школярів різного віку з  представниками не лише бібліотеки, а й  Національного університету цивільного захисту України, Державної гімназії-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус», Харківського літературного музею, що підготували  інтерактивний квест «Зробимо життя безпечним».

Викладачі та курсанти-рятувальники Національного університету цивільного захисту України провели заняття з надання першої домедичної допомоги. Діти побачили бойовий одяг рятувальника та засоби індивідуального захисту при виявленні радіаційного та хімічного ураження. Крім того, школярам продемонстрували шкідливий механізм  паління на іонізуючому очисникові повітря. Учасникам нагадали правила поводження з вибухонебезпечними предметами.

 

 

Відвідувачам Форуму стали свідками показових виступів з демонстрацією прийомів самооборони переможців спортивних змагань цього закладу. Поряд щільним колом оточили дівчат-курсанток, які обрали професію  психолога, здатного працювати в екстремальних умовах.

Діти мали чудову нагоду познайомитися із багатогранною професією рятувальника - пожежників, піротехніків, верхолазів, фахівців з радіаційного і хімічного захисту.

Великий інтерес у дітей та відвідувачів заходу викликала локація, де презентувалася діяльність Державної гімназії-інтернату з посиленою війського-фізичною підготовкою  “Кадетський корпус”, створений 2014 року як гімназія-інтернат, розрахований на хлопців — майбутніх офіцерів, захисників Вітчизни.

Школярі, й школярки з інтересом брали до рук макети сучасної зброї, разом з кадетами пробували її розібрати і скласти.

 

 

За задумкою організаторів Форуму, дорослі повинні сприяти всебічному і гармонійному розвитку особистості, тому справжній патріот повинен озброюватися і знаннями. З цією метою до Форуму долучилися фахівці Харківського літературного музею. Ігрова програма  поєднала українську і англійську класику —  Лесю Українку і Роальда Дала, Івана Франка і Льюїса Керолла.

У фойє відбувалося не тільки жваве спілкування, обмін інформацією, а й чаклування з піском. Багато хто з дітей вперше так близько побачив пісочну анімацію.

Після проходження різноманітних патріотичних локацій, влаштувати які допомогли студенти – волонтери Харківської державної академії культури,  всіх учасників запросили до зали, де відбулося нагородження лауреатів та переможців.

Відкриття Патріотичного форуму розпочалася з вшанування державних символів України – внесення Державного Прапора та виконанням Гімну України.

 

Свято прикрасило дефіле барабанщиць Харківського національного університету внутрішніх справ, у яких барабанні палички були в національних кольорах: одна - жовта, інша - блакитна. Їх барабанний дріб додав церемонії відкриття особливу урочистість, емоційне піднесення, спричинив справжній фурор серед численних гостей Форуму.

 

 

У церемонії вручення нагород взяли участь: Тетяна Шамаріна – заступник Генерального директора Національної бібліотеки України для дітей, Наталія Плотнік – заступник начальника Управління культури і туризму ХОДА, Юрій Хуртов – полковник служби цивільного захисту, начальник відділу виховної та соціально-гуманітарної роботи Національного університету цивільного захисту України, Олексій Магілін – полковник, заступник начальника Державної гімназії-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» з методичної роботи.

 

 

Приємним подарунком для всіх присутніх стала п'єса Г. Квітки-Основ'яненка “Сватання на Гончарівці” у постановці театру-студії “Старт Арт”.

 

 

За попередньою домовленістю організатори вирішили зробити Форум щорічним, аби у перспективі до Харкова приїздили діти з усієї України, а сам захід перетворився б на справжню візитну картку Харківщини.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України