українська російська англійська

У Києві відбувся перший Український Форум Шовкового Шляху

08.11.2016 | 18:05

Міністр культури України Євген Нищук взяв участь в Українському форумі “Шовкового шляху”. За словами організаторів, захід покликаний сприяти розвитку співпраці між Україною та Китайською Народною Республікою, залучення інвестицій та поглиблення українсько-китайського діалогу в рамках проекту Нового Шовкового Шляху.

 

 

 Буквально місяць тому я мав честь бути в КНР, зустрічатися з Міністром культури Китаю, розмовляти з пані Віце-Прем’єр-Міністром з гуманітарних питань. Також спілкувався з Міністрами культури близько 15 країн, які дотичні до того, знаменитого своєю  тисячолітньою історією, “Шовкового Шляху – зазначив у своїй промові Євген Нищук.

Я був вкрай гордий з того, що коли мова йшла про торгівельні,  бізнес-плани і відновлення, власне, бренду “Шовкового Шляху”, - то в першу чергу піднімалися питання про культуру. Це справді символічно. Це дає мені можливість, як очільнику галузі в Україні, нагадувати нашим можновладцям, першим особам держави, що насправді все починається з культури. І економічний зріст, і торгівельні угоди – є основою цього. Ми, справді, зараз багато чуємо про повернення бренду “Шовкового Шляху”, ми починаємо дивитися на те, яким чином він торкався України і ми бачимо, як  багато у нас спільного. Наприклад, на виставці гончарства в Китаї – є безліч перетинів з гончарним мистецтвом доби Трипільської культури. Очевидно саме тоді відбувався і культурний обмін і зараз ми повертаємось до того, з чого починали. Через тисячу років ми знову говоримо про економіку через культуру. 

 

 

У рамках Українського форуму “Шовкового шляху” відбулась презентація Міжнародної торгово-промислової палати Шовкового Шляху, галузева панельна сесія з метою обговорення перспектив українсько-китайського співробітництва в торгово-економічній, інвестиційній, транспортно-логістичній та культурній сферах. До заходів Форуму долучилися численні представники культурних та бізнес-кіл КНР та України, а також політичні та державні діячі.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України