українська російська англійська

Міністр культури України Євген Нищук обговорив проблемні питання сфери культури з представниками профспілкових організацій

09.11.2016 | 16:36

Міністр культури України Євген Нищук провів робочу зустріч з представниками профспілкових організацій з метою обговорення проблемних питань сфери культури.

У зустрічі взяли участь Голова Профспілки працівників культури України Людмила Перелигіна, заступник Голови Профспілки Галина Гайдук, Голова Київської міської організації Профспілки Лідія Колодко, Голова Вінницької обласної організації Профспілки Тетяна Побережна.

Учасники зустрічі звернули увагу Міністра культури на недопустимості закриття закладів культури та звуження передбачених на державному рівні трудових прав і соціальних гарантій працівників галузі, в умовах проведення реформи децентралізації та створення спроможних об’єднаних територіальних громад.

Зокрема, вони констатували, що сьогодні, в зв’язку з бюджетною децентралізацією, значна кількість закладів культури, особливо у сільській місцевості, примусово ліквідується, а певні керівники органів місцевого самоврядування користуються  цієї  ситуацією для отримання будівель закладів культури, що створює загрозу  їх масового знищення. А вплив Міністерства культури на культурну політику регіону, на сьогодні, носити здебільше рекомендаційний характер.

 

 

Голова Профспілки Людмила Перелигіна висловила думку про необхідність внесення змін до Законів України «Про культуру» та  «Про місцеве самоврядування в Україні» з метою законодавчого забезпечення взаємозв’язку між регіональними та центральними органами влади з питань розвитку культури.

Окремо представники профспілок акцентували  увагу на проблематиці, пов’язаній з впровадженням у сфері культури контрактної форми трудового договору на виконання норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури», в тому числі  механізму практичного застосування норм закону.

Людмила Перелигіна також звернулася до Міністра культури України з проханням створити спільну робочу комісію з означених проблемних питань.

Зі свого боку, Міністр культури Євген Нищук висловив підтримку профспілкових ініціатив і запевнив, що  Міністерство культури докладатиме всі необхідні зусилля для мінімізації негативного впливу закону про контракти на соціальні права працівників культури.

 

«Я сам, як представник  і  Уряду, і мистецького середовища, не з чуток розумію актуальність  вирішення питань з впровадження контрактної форми. Тому хочу запевнити - усі рішення, які прийматимуться будуть максимально виваженими та досягатимуться у  нашій спільній співпраці – держави, митців, профспілок, територіальних громад та громадського сектору», - сказав Євген Нищук.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України