українська російська англійська

Музей-меморіал Революції Гідності створять на Алеї Героїв Небесної Сотні

21.11.2016 | 15:28

21 листопада під час урочистих заходів з нагоди Дня Гідності і Свободи, які відбулися в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал»,  Президент України Петро Порошенко на підтримку громадських організацій виступив із ініціативою створення Національного  меморіального комплексу  Героїв Небесної Сотні - Музею Революції Гідності в місті Києві на Алеї Героїв Небесної Сотні, а також створення благодійного фонду для збору коштів на його спорудження.

 

«Комплекс не лише фактом свого існування, але і розташуванням, і виглядом має нагадувати про ту високу ціну, яку український народ заплатив за незалежність, свободу і демократію», - наголосив Президент.

Петро Порошенко також віддав розпорядження вирішити питання про виділення земельної ділянки під спорудження меморіального комплексу і музею поблизу місця загибелі учасників Революції Гідності.

 

 

Міністр культури Євген Нищук в свою чергу підкреслив надзвичайну важливість якомога швидшого відкриття  такого музейного комплексу, адже музей слугуватиме наочним нагадуванням для суспільства та влади, про ті події, які змінили хід історії.

 

 

Також Євген Нищук  представив частину експозиції та історію створення Музею Революції Гідності.

«Створення Національного  меморіального комплексу  Героїв Небесної Сотні - Музею Революції Гідності -  це вкрай важливо. І я хотів би від всіх громад, від родин Небесної Сотні, які розчулені до сліз, подякувати пану Президенту за виявлену політичну волю щодо створення благодійного фонду для будівництва на Алеї Героїв Небесної Сотні  цього Меморіалу», - сказав він.

«Сьогодні музейна спільнота, волонтери мають той імпульс,  який надасть нам можливість спільними зусиллями створити музей, яким ми будемо пишатися -  зібраними експонатами, тією історією і тими відчуттями єдності, які вони відтворюють. Нинішня експозиція – це лише одна сота тих правдивих артефактів, які саме тоді народжувалися, в час штурмів, холоду, коли все палало. Якщо підійти до тих наметів – вони пахнуть димом, який допомагав нам вистояти. Тут народжувалися Богом дані, з Божої ласки ікона Левка Скопа - Ікона Покрови Майдану. Тут малюнки наших видатних митців, тут флешмоби, які проводили наші діти. Все те, що дало нам можливість вистояти і побороти цього ворога, який нівелював всі людські цінності. Свобода – це є найбільша цінність дарована Богом людині і ми є її свідками. Свідками наших співгромадян, які її відстоювали. Тут народжуються відео-арти, народжуються твори поетів, твори письменників і нещодавно був створений рок-мюзикл».

 

 

Євген Нищук розповів про створення рок-мюзиклу “Got to be free” та запропонував переглянути тізер цього рок-мюзиклу.

«Нова форма, новий жанр, який дуже доступний до того, щоб ми могли спілкуватися про ці події, щоб майбутні покоління змогли відчути цей драйв, якій був присутній у кожного, хто тоді був на Майдані. Найцінніше те, що цей рок-мюзикл був ініційований людьми, які не є суто акторами та режисерами. Він був ініційований людьми різних професій і тут є вони присутні: Володимир Лавренчук, Данило Білак, актори, волонтери. Робота над рок-мюзиклом  ще триває і буде мати продовження», - відзначив Міністр культури.

 

«Так як ми будували спільно барикади, так зараз ми маємо збудувати цей музей! Музей нашої спільної гідності, музей нашої боротьби в усі віки за нашу Українську державу і нашу Свободу. Слава Україні!», - завершив свій виступ Євген Нищук.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України