українська російська англійська

Євген Нищук зустрівся з керівниками структурних підрозділів у галузі культури обласних держадміністрацій

29.11.2016 | 14:47

29 листопада  у Національному  заповіднику «Софія Київська» під головуванням Міністра культури України  Євгена Нищука відбулася нарада за участю керівників структурних підрозділів у галузі культури обласних,  Київської  міської державної адміністрації з метою обговорення напрямків співпраці у сфері культури на 2017-2020 роки.

 

Відкриваючи нараду, Міністр культури Євген Нищук зазначив, що в умовах викликів сучасних потреб  суспільства та в рамках здійснення  децентралізації,  є велика необхідність в напрацюванні спільного бачення стратегії розвитку  культурної політики.

«Сьогодні гостро постає питання, щоб Міністерство культури в рамках децентралізації, не відсторонювалося від загальноукраїнського контексту культурної політики.  Адже є багато речей, які викликають дискусію та потребують спільного опрацювання, і  ми маємо проводити повноцінну та спільну стратегічну культурну політику по всій Україні і об’єднувати країну з усіма її особливостями, надавати можливість рівного доступу всім. Обличчя кожної області залежить від культурного життя та існування спільноти. Тому дуже важливим є  проводити спільні сесії, робочі зустрічі, адже є багато проектів і програм, які міністерство можемо напрацьовувати, але на місцях про них не будуть знати, або мати  не повну  інформацію», - сказав Євген Нищук.

 

Під час  наради розглядалися  основні пріоритети діяльності  Міністерства культури на 2017-2020 роки та налагодження ефективної співпраці  з місцевими структурними підрозділами у галузі культури в умовах децентралізації.

 

 

Під час свого виступу Євген Нищук зупинився  на напрацьованих Міністерством культури  нових підходах  до формування  державної культурної політики.

«Для того, щоб змінити модель, закладену ще в радянські часи, нам треба реформувати систему врядування у культурі. Ми почали з себе. По-перше, ми провели реорганізацію міністерства, отримали  нові функції – раніше міністерству не притаманні, але які за вимогою часу, вимогою суспільства треба виконувати. Ми розширили рамки компетенції, актуалізували сферу впливу. І наступний крок – це реформування  тих інституцій, які знаходяться у сфері нашого впливу, а також осучаснення  культурних  локальних інституцій. Усе  це відображено у пріоритетних кроках Мінкультури, Уряду  і усе ми результативно здійснюємо», -  сказав Євген Нищук.

 

Міністр культури акцентував увагу присутніх  на  напрямках роботи, які на сьогодні є надважливими, і середи них – створення Інституту Книги, основними пріоритетами якого є підтримка сучасних авторів, підтримка перекладів  української літератури іноземними мовами, участь у масштабних міжнародних і загальноукраїнських заходах , проектні роботи.

Закладена  абсолютно нова філософія в системі закупівлі книжок для  поповнення фондів публічних бібліотек. Пріоритети  на наступний рік, за якими здійснювалася  закупівля -  це сучасна українська література,дитяча книжка, якісно перекладена  іноземна література.

Ще одним із найважливіших напрямків є  формування проектно-цільового  фінансування культури.

«Нещодавно Радою Реформ при Президенті України  схвалений законпроект «Про український культурний фонд». Це перший крок у трансформації застарілих управлінських інституцій – у нові проектні офіси. Це  публічна, прозора система розподілу коштів між усіма учасниками культурного проекту, система, в якій  зможуть взяти участь культурні діячі з недержавного сектору.  Це потужний процес, в якому візьме участь найширше коло експертів. В цьому  році  при Мінкультури діє Експертна рада, яка відбирає  проекти для надання державної фінансової підтримки. Після запуску в дію «Українського фонду культури» ці функції перейдуть до нього і, я переконаний, процес стане ще більш  відкритим, прозорим та незалежним», -  розповів  Євген Нищук.

 

 

Міністр культури також зазначив, що при Мінкультури створено Раду з питань культурно-мистецької освіти, основним завданням якої є розробка стратегії розвитку освіти у сфері культури і мистецтв, підготовка пропозицій щодо дієвих систем внутрішнього та зовнішнього моніторингу якості культурно-мистецької освіти, визначення проблемних питань розвитку культурно-мистецької освіти всіх рівнів та формування пропозицій щодо їх вирішення. Важливим  є також  і створення Ради сучасного мистецтва при Міністерстві культури.

 

Євген Нищук висловив сподівання щодо налагодження спільної роботи в подальшому і зазначив, що потрібно шукати різні варіанти співпраці з регіонами та реорганізовувати систему в цілому.

«Ми маємо дати більше можливостей реалізувати себе саме в регіонах. Ми маємо приділити регіонам  ту увагу, якої не було тривалий час», - сказав Міністр.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України