українська російська англійська

Народному артисту Герману Макаренку присуджено почесне міжнародне звання ЮНЕСКО "Артист в ім'я миру"

08.12.2016 | 15:19

В ІА «УНІАН» відбулася прес-конференція з нагоди присудження почесного міжнародного звання ЮНЕСКО «Артист в ім’я миру» народному артисту України, диригенту Національної опери України, художньому керівнику – головному диригенту оркестру «Київ-Класик» Герману Макаренку.

 

У прес-конференція взяли участь народний артист України Герман Макаренко, посол з особливих доручень, заступник голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Сергій Рева, заступник Міністра культури України – керівника апарату Ростислав Карандєєв,   директор компанії «Plastics» Дерек Іренеуш та директор компанії «Київ-Класик» Шувра Чакраборті.

 

Народний артист України Герман Макаренко розповів про перебіг подій нагородження почесною міжнародною відзнакою ЮНЕСКО.

«Ця висока міжнародна винагорода означає, передусім, визнання України та української культури, яка серед культур багатьох країн - членів ООН визнана окремо. Також це визнання мого рідного театру -  Національної опери України, в якому я вже працюю 30 років та визнання 15-річної творчої діяльності оркестру «Київ-класик», - сказав Герман Макаренко.

 

 

Заступник Міністра культури України – керівника апарату Ростислав Карандєєв привітав митця з отриманням почесного звання та подякував за реалізовані ним  проекти і висловив сподівання, що подібні проекти будуть не поодинокими в Україні.

 

«Протягом останніх років культура стає не просто елементом творчого самовираження, а й елементом впливу на свідомість і ментальність, засобом формування нової духовності.

Ми повинні активно виходити за межі своєї країни і активно пропагувати українське мистецтво в світі. Проте не лише етнокультурну і нематеріальну спадщину, а й кращі зразки сучасного і класичного академічного мистецтва, реалізовані українськими митцями. Діяльність, якою займається Герман Георгійович, якраз і спрямована на те, щоб показати світові, що Україна є сучасною, цивілізованою та  високорозвиненою в мистецькому форматі державою. Гастролі оркестру «Київ-Класик» під керівництвом Германа Макаренка, які проходили протягом 15 років за кордоном і в Україні, мали на меті лише одне – донести прекрасний світ мистецтва до слухача і провести паралель того, що носієм цієї емоції любові є українці», - відзначив Ростислав Карандєєв.

 

 

Під час конференції спікери також обговорили питання підтримки українських митців в міжнародних проектах і важливість пропагування та презентації української культури у світі.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України