українська російська англійська

Розпочався конкурс заявок Програми ЄС і Східного партнерства "Культура і креативність": Пілотні міста та регіони для участі в ініціативі "Креативні міста та регіони"

16.12.2016 | 10:15

Міністерство культури України підтримує Програму Європейського Союзу та Східного партнерства «Культура і Креативність», якою заплановане впровадження Ініціативи «Креативні міста та регіони» для малих та середніх міст і регіонів України, Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії та Молдови. Містам та регіонам України пропонується висловити свою зацікавленість щодо впровадження у своєму місті експериментальної Ініціативи «Креативні міста та регіони».

У шістьох відібраних пілотних містах/регіонах (по одному з кожної країни Східного партнерства) проводитимуть заходи з обліку й аналізу даних та складання на їхній основі аналітичних схем з використанням найсучасніших методик із залученням кваліфікованих експертів. В результаті цих заходів відібрані міста і регіони отримають:

         аналіз наявних у них культурних та креативних ресурсів;

 

         індивідуальну дорожню карту щодо подальшого розвитку культурних і креативних секторів;

 

         широке висвітлення у ЗМІ по всьому регіону Східного партнерства про передові практики, що застосовують у відібраних містах/регіонах;

 

         доступ до пакету заходів з нарощування потенціалу для представників міст/регіонів та їхніх громад, можливість співпрацювати з профільними експертами;

 

         можливості налагодження зв’язків з колегами з інших країн Східного партнерства та країн Європейського Союзу на інтернет-просторі і через особисті контакти.

 

У конкурсі заявок на виявлення своєї зацікавленості можуть брати участь малі та середні міста і регіони країн Східного партнерства. У конкурсі можуть брати участь будь-які муніципальні утворення, окрім столиці країни та провідних промислових центрів з великою міською агломерацією. Рекомендується, щоб населення міст/регіонів-заявників було в межах від 15 до 250 тис. жителів (залежно від розміру країни).

Ініціатива «Креативні міста та регіони» підкреслює важливість культури та креативності у розвитку малих та середніх міст і регіонів. В рамках ініціативи малим та середнім містам країн Східного партнерства буде запропоновано практичний підхід, що передбачає використання місцевого культурного та творчого потенціалу для соціального та економічного розвитку. Мета полягає у тому, аби привернути більшу увагу усіх ключових зацікавлених сторін до потенціалу культурних і креативних секторів, зібрати дані про місцеві культурні та креативні ресурси, а також запропонувати конкретні плани дій щодо розвитку потенціалу культурних та креативних індустрій, що включатиме розвиток культурного ландшафту, створення місцевих бізнес-кластерів, підвищення якості послуг у туристичному секторі, а також налагодження міцних партнерських зв’язків з подібними містами та регіонами у інших країнах.

 

Детальна інформація про участь в ініціативі  на веб-сторінці Програми ЄС та Східного партнерства «Культура і креативність»:

https://www.culturepartnership.eu/ua/article/open-call-pilot-towns

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України