українська російська англійська

Фахівці Мінкультури поділилися досвідом проведення конкурсних процедур з обрання керівників закладів культури

19.12.2016 | 17:20

Сьогодні в Українському кризовому медіа-центрі відбувся круглий стіл на тему:  «Особливості конкурсних процедур з обрання керівників закладів культури (досвід Міністерства культури)». Учасниками заходу стали: Тамара Мазур - заступник Міністра культури України, Павло Білаш - начальник управління сценічного і візуального мистецтва Мінкультури, Лариса Петасюк - начальник управління правового забезпечення Мінкультури.

 

Захід ставив за мету  поширення відповідної інформації про можливості, які надає Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури». А також здійснення аналізу та виявленню недоліків (з подальшим виправленням) проведення конкурсних процедур з обрання керівників закладів культури.

 

 

 

«Наша основна ціль сьогодні  як Міністерства культури  -  це удосконалення цієї  процедури шляхом внесення змін, яких потребує існуюча законодавча база», - розпочала зустріч заступник Міністра культури Тамара Мазур.

«На сьогоднішній день Мінкультури проведено вже близько 25 конкурсів за новою процедурою, конкурси відбуваються згідно чинного законодавства з точним дотриманням вимог закону. Але разом з тим ми бачимо, що існують певні претензії до самої процедури порядку проведення конкурсу. Більшість причин, як на мене, спричинені неоднозначністю виписаних норм».

 

Тамара Мазур повідомила , що Мінкультури вже декілька місяців   веде роботу направлену на здійснення  аналізу проведених конкурсних процедур, а також методів їх удосконалення. «У нас відбулась селекторна нарада, а також дві наради із керівниками обласних управлінь культури із залученням розробників цього закону – суб’єктів законодавчої ініціативи, народних депутатів, вже є напрацьовані певні пропозиції і сьогодні ми хочемо продовжити цю роботу для того, щоб чітко знати які позиції Закону мусять бути змінені, а які мають бути правильно застосовані і зрозумілі, зокрема громадянським суспільством, яке бере  безпосередню участь у конкурсних відборах на сьогоднішній день», - сказала заступник Міністра культури.

 

Начальник управління сценічного та візуального мистецтва Мінкультури Павло Білаш представив коротку презентацію, під час якої поділився інформацією, яка стосується досвіду Міністерства культури щодо застосування положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури». Зокрема, він зупинився на етапах  проведення процедури конкурсного відбору, вимог та умов їх дотримання, терміну проведення та залучення до цієї процедури представників  громадських організацій.

 

 

Під час круглого столу, учасники зустрічі піднімали низку питань, які на їх думку потребують  вдосконалення  та врахування при внесенні  змін до існуючого  Закону, зокрема, це:  фахова складова  представників громадських організацій, які долучаються до  конкурсних комісій, формування  чітких критерій структури програми розвитку закладів культури, які представляють кандидати на посади керівників (короткострокові та довгострокові проекти розвитку об’єктів), вікові та  термінові обмеження для перебування на посаді керівників закладів культури тощо.

«Мінкультури не хоче і не буде тим Міністерством культури, яке було за радянських часів, яке одноособово вирішувало і ухвалювало рішення.  Наш круглий стіл підтвердження того, що ми хочемо сформувати свідоме суспільство, яке буде розуміти, які інструменти існують, і як ними користуватися», -  зазначила позицію Мінкультури Тамара Мазур.

«Адже без  такого діалогу, круглих столів, семінарів, роз’яснювальної роботи реалізація цього Закону не буде нормальною і не дасть того результату, на який розраховували його автори. Це перші конкурси, їх можна назвати показовими, але вони не свідчать про конкретну практику. Вони виявляють недоліки процедури, лише виявивши їх ми зможемо її удосконалити. І це не є підставою відмовлятися від неї. Проведені конкурси показують, що ця процедура конкурсного відбору буде кращою, ніж одноосібне призначення керівників. Через деякий час,  ми переконані, весь цей  процес вдосконалиться і  якість його буде зростати».

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України