українська російська англійська

У Мінкультури обговорили важливі питання взаємодії державних органів та релігійних організацій

20.12.2016 | 09:30

У Міністерстві культури України відбулося чергове, одинадцяте, відкрите засідання Експертної ради з питань свободи совісті та діяльності релігійних організацій, діяльність якої була відновлена після майже п’ятирічної перерви.

 

До участі у засіданні було запрошено представників Секретаріату Всеукраїнської Ради Церков і Релігійних Організацій, які разом із експертами – членами Ради - обговорили важливі питання взаємодії державних органів та релігійних організацій.

Фахівець Департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури Сергій Лисенко під час свого виступу розкрив особливості інституалізації служби військового духовенства (капеланської служби) та проходження альтернативної  (невійськової) служби.

Окремі практичні питання процесу реєстрації статутів  релігійних організацій за частиною 2 статті 14 були розкриті у виступі начальника відділу моніторингу та реєстрації статутів релігійних організацій Департаменту у справах релігій та національностей  Івана Папаяні.

 

 

Активні дискусії відбулися під час обговорення доповіді заступника директора Департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури Лариси Владиченко, яка представила присутнім розроблений Мінкультури спільно з Експертною радою, проект змін до законодавства України, який зокрема, передбачає спрощення процедури реєстрації статутів та державної реєстрації релігійних організацій.

Підсумки роботи Експертної ради у контексті великого комплексу питань сфери державно-церковних взаємин за 2016 рік підбив директор Департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури Андрій Юраш.

Серед іншого, він зазначив, що 2016 рік   був надзвичайно плідним у контексті вирішення великої кількості завдань, які є винятково актуальними у реалізації цілого комплексу завдань, дотичних до практичної площини реалізації державної політики у сфері взаємодії з релігійними організаціями. Зокрема, державні органи у співпраці з громадськими організаціями та релігійними спільнотами здійснили практичні кроки щодо удосконалення та модернізації існуючої законодавчої бази у відповідній ділянці, щодо якої протягом останніх 23-х років не було зроблено жодних зусиль у сенсі її пристосування до умов та обставин поточного моменту, який у багатьох відношеннях відрізняється від ситуації 25-річної давнини, коли, власне, й було прийнято діючих Закон «Про свободу совісті та релігійні організації».

Андрій Юраш також наголосив на важливості реалізації завдань, які об’єктивно стоять перед відповідним підрозділом Міністерства культури України. У першу чергу, мається на увазі, що у зв’язку із змінами, затвердженими українськими законодавцями до Податкового кодексу, протягом 2017-го року всі релігійні організації повинні пройти процедуру перереєстрації чи внесення змін до діючих статутів, що фактично означатиме ревізію всієї діючої у нашій державі мережі релігійних організацій.

 

 

«Зрозуміло, що, з одного боку, ця ситуація створить надзвичайно сильне навантаження на всі державні органи, відповідальні за реєстрацію релігійних спільнот, а, з другого боку, це може викликати напруження та спірні моменти з боку окремих церковних структур, оскільки має відбутися не механічна перереєстрація релігійних громад, а реєстрація нових редакцій статутів, в яких усі положення мають відповідати діючому законодавству у сфері релігії», - сказав Андрій Юраш.

У дискусії взяли активну участь народний депутат України, голова профільного підкомітету Комітету Верховної Ради України з питань культури та духовності Віктор Єленський, професор, член Експертної Ради Олександр Саган, інші члени Ради та представники Секретаріату ВРЦ, які були присутні на засіданні.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України