українська російська англійська

У Мінкультури обговорили питання здійснення громадського контролю за додержанням вимог законодавства у сфері захисту суспільної моралі з боку творчих спілок

13.01.2017 | 13:32

Під головуванням першого заступника Міністра культури Світлани Фоменко та заступника Міністра культури Тамари Мазур відбулася нарада за участі керівників національних творчих спілок, а також  представників  Міністерства фінансів України та Державного комітету телебачення і радіомовлення України.

Під час наради розглядалися питання практичного застосування положень Закону України «Про захист суспільної моралі» в частині забезпечення громадського контролю за  додержанням  вимог законодавства у сфері  захисту  суспільної  моралі творчими спілками.

 

 

«Міністерство культури розглядає необхідність  розробити порядок фінансування діяльності творчих спілок, на які покладено здійснення цього контролю,  адже вимагаючи здійснення цієї функції ми маємо і забезпечувати її здійснення. Проте, нажаль, з державного бюджету ми можемо фінансувати лише національні спілки, а цей  контроль покладений на всі спілки і питання потребує вирішення. Необхідно також з’ясувати, чи готові спілки виконувати функцію контролю за суспільною мораллю та які їм потрібні механізми для здійснення цієї функції», -  повідомила присутнім Перший заступник Міністра культури  Світлана Фоменко.

 

 

Після обговорення  піднятих питань, учасниками  наради було прийнято рішення звернутися до Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності та Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики за роз’ясненнями положень Закону України «Про захист суспільної моралі» в частині забезпечення громадського контролю за  додержанням  вимог законодавства у сфері  захисту  суспільної  моралі творчими спілками, що діють  у сфері культури та мистецтва, журналістики.

 

Відповідно до прийнятого рішення, Міністерство культури  України  також має розробити та затвердити  персональний склад Експертної ради з питань захисту суспільної моралі з метою розробки критеріїв віднесення продукції до такої,  що  має  порнографічний  характер.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України