українська російська англійська

ПРОТОКОЛ ЗАСІДАННЯ ПРЕЗИДІЇ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ МІНІСТЕРСТВІ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ ВІД 16 ЛЮТОГО 2017 РОКУ

21.02.2017 | 13:47

ПРОТОКОЛ ЗАСІДАННЯ ПРЕЗИДІЇ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ МІНІСТЕРСТВІ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ ВІД 16 ЛЮТОГО 2017 РОКУ

 

ПРОТОКОЛ № 4

16 лютого 2017 р. 11.00 – 13.00

м. Київ, вул. Івана Франка, 19

Міністерство культури України

 

Присутні: Кожушко Б.В., Голова Громадської ради при МКУ, Перший заступник Міністра, Фоменко С.В., 8 членів Президії Громадської ради при КМУ, Боргун Т.С. (за довіреністю без права глосу), Диннікова І.О., помічник Міністра, працівник Патронатної служби.

ВідсутнійСліпенко Д.П. (з поважних причин – відрядження)

 

Порядок денний:

 

         Розгляд звіту про діяльність Громадської ради за 2016 рік.

         Затвердження кандидатур фахівців і Робочих груп за поданням від Комісій.

         Щодо звернення до Міністра культури з повідомленням результатів моніторингу виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки» серед закладів культури.

         Звернення до Міністра щодо кандидатури відповідального секретаря Громадської ради.

         Про визначення порядку надання  приміщень Міністерства культури України для проведення засідань Громадської ради, Президії ГР, постійних Комісій ГР та Робочих груп.

         План роботи Громадської ради на 2017 рік.

         Різне.

 

Слухали: Кожушка Б.В., який відкрив засідання Президії Громадської ради при МКУ, оголосив про легітимність зібрання (присутні 8 членів Президії ГР з 9 по списку), подякував Першому заступнику міністра культури Фоменко Світлані Валеріївні за присутність на Засіданні та запропонував надати їй слово.

 

Слухали: Фоменко С.В., проінформувала членів Президії Громадської Ради  про напрямки роботи міністерства та основні заходи, які були проведені у 2016 році і заплановані на 2017 рік. Доповідач закликала Громадську раду активніше долучатися до спільної роботи, особливо в ключових питаннях. Зазначено пріоритетними такі питання як, децентралізація, що включає великий блок завдань, у тому числі питання пов'язані з базовою мережею культурних інституцій в територіальних громадах, змінами форм їхнього фінансування і з розвитком сфери мистецької освіти. Серед інших пріоритетів - питання просування широкого застосування української мови як державної у всіх сферах суспільного життя, фіксація нових фінансових інструментів і зміна функціонування наших театральних закладів, формування реєстрів нерухомої та рухомої культурної спадщини, в тому числі, втраченої Україною на окупованих територіях Криму і Донбасу. Також С. Фоменко повідомила про початок роботи щодо внесення змін у Закон України „Про культуру ”, який може стати через значний обсяг внесених змін (понад 30%) Законом у новій редакції..

Також, С. Фоменко відповіла на запитання членів Президії Громадської Ради щодо державної фінансової підтримки мистецьких освітніх шкіл, декількох законопроектів «Про мову», проведенню конкурсів мистецько-культурних програм для Всеукраїнських громадських організацій, формування Українського культурного центру, створення та наповнення базових реєстрів (бази даних) стосовно об’єктів рухомої/нерухомої культурної спадщини, а також втрачених та залишених на тимчасово окупованих територіях культурних цінностей.

 

Слухали: Кожушка Б.В., який запропонував перейти до розгляду затверджених питань Порядку денного.

 

1.Розгляд звіту про діяльність Громадської ради за 2016 рік

Слухали: Кожушка Б.В., який запропонував підготовлені Комісіями звіти про роботу у 2016 році звести в загальний Звіт Громадської ради та визначити дату, до  якої він має бути розміщеним на сайті Міністерства культури України. Пропонується Звіт ГР за 2016 рік виставити на сайт до 10 березня.2017 року.

Голосували: «ЗА» - 8,  «ПРОТИ» - 0,  «УТРИМАЛИСЬ» - 0

 

Вирішили: Оприлюднити Звіт роботи Громадської Ради за 2017 рік до 10.03.2017 року.

 

2. Затвердження кандидатур фахівців і Робочих груп за поданням  від Комісій.

Слухали: Юрченко-Микиту О. В., що повідомила  про рішення Комісії з питань культурної спадщини та культурних цінностей  створити Робочу групу з питань нормотворчості та погодити кандидатуру Боргуна Тараса Сергійовича до її складу.

Слухали: Кожушка Б.В., який запропонував створити цю Робочу групу на постійній основі, тобто до завершення каденції ГР.

Голосували: «ЗА» - 8,  «ПРОТИ» - 0,  «УТРИМАЛИСЬ» - 0

 

Вирішили: Створити Робочу групу з питань нормотворчості для потреб всієї ГР та затвердити кандидатуру Боргуна Тараса Сергійовича до її складу.

 

 3. Щодо звернення до Міністра культури з повідомленням результатів моніторингу виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки» серед закладів культури.

 

Слухали: Бондаренка А.І., який ознайомив Президію Громадської ради з проектом звернення до Міністра щодо невиконання окремими закладами культури норм Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки».

Вирішили: Підтримати запропоноване звернення до Міністра культури Є. Нищука, за умови доопрацювання тексту листа в частині переліку закладів культури.

 

4. Звернення до Міністра щодо кандидатури відповідального секретаря Громадської ради.

Слухали: Кожушка Б.В., який запропонував звернутися до Міністра культури з проханням призначити відповідальним секретарем Громадської ради при Міністерстві культури України Диннікову І.О., помічника Міністра, працівника Патронатної служби міністра.

Голосували: «ЗА» - 8,  «ПРОТИ» - 0,  «УТРИМАЛИСЬ» - 0

 

5. Про визначення порядку надання  приміщень Міністерства культури України для проведення засідань Громадської ради, Президії ГР, постійних Комісій ГР та Робочих груп.

 

Слухали: Кожушка Б.В., який нагадав, що згідно «Положення про Громадську раду при Міністерстві культури України» Міністерство забезпечує діяльність Громадської Ради, в тому числі надає приміщення для проведення засідань Громадської ради, Президії Громадської ради та чотирьох постійних Комісій, що входять до складу Громадської Ради. Це правило, згідно до Положення, не розповсюджується на засідання Робочих груп, утворених при Громадській раді. Голови Робочих груп разом із головами Комісій повинні звертатися до керівників профільних структурних підрозділів Міністерства для пошуку можливих приміщень поза межами території місцезнаходження центрального апарату Мінкультури України.

Вирішили: Звертатися до відповідних служб з метою забезпечення кімнатами в приміщенні МКУ на вулиці Івана Франка, 19 лише засідання Громадської ради, Президії ГР, постійних Комісій ГР.

 

Голосували: «ЗА» - 8,  «ПРОТИ» - 0,  «УТРИМАЛИСЬ» - 0

 

6. План роботи Громадської ради на 2017 рік.

Слухали: Юрченко-Микита О.В., запропонувала скласти і затвердити на засіданні Громадської ради План роботи ГР лише на перше півріччя 2017 року.

Вирішили: Підготувати План роботи ГР на перше півріччя та затвердити його на найближчому засіданні ГР в березні 2017 року.

 

7. Різне.

Слухали: Садаєва С.А., що повідомив  про надходження листа від „Ради Національних товариств Миколаївської області”, щодо спроби створення громадської ради з питань міжнаціональних відносин та культурного розмаїття при управлінні культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації. Оскільки за Постановою КМУ Громадська рада не може створюватися при структурних підрозділах ОДА, то запропонував надати правову оцінку діям згаданого управління та звернутися з роз’ясненнями до голови Миколаївської ОДА.

Вирішили: Підготувати в найближчий час відповідний лист на ім’я Голови Миколаївської обласної державної адміністрації.

Голосували: «ЗА» - 8,  «ПРОТИ» - 0,  «УТРИМАЛИСЬ» - 0

 

 

 

Голова Громадської ради                                                 Кожушко Б. В.

 

В.о. відповідального секретаря                                     Диннікова І. О.

 

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України