українська російська англійська

Результати засідання Експертної комісії Мінкультури з визначення претендентів на одержання грантів Президента України молодими діячами у галузі образотворчого мистецтва

22.02.2017 | 17:09

На виконання Указу Президента України від 06.02.1999р. № 127 «Про затвердження Положення про порядок надання грантів Президента України  молодим діячам у галузі театрального, музичного, циркового, образотворчого мистецтва та кінематографії для створення і реалізації творчих проектів», Міністерство культури України інформувало широкий загал митців щодо проведення конкурсу на одержання грантів Президента України, шляхом оприлюднення оголошення  на сайті відомства та зверненням до національних творчих спілок та спеціалізованих вищих учбових закладів.

До Мінкультури,  на розгляд Експертної комісії надійшли наступні клопотання щодо здобуття грантів Президента України у галузі образотворчого мистецтва:

 

Графіка

 

Рунова Софія Юріївна (м. Київ)

     Куратор проекту – Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури

 

Творчий проект: «Міста»

Метою проекту є спроба провести дослідження міст України з точки зору художника, провести виставку творчих робіт, друк каталогу.

 

 

Завальний Михайло Вячеславович (м. Київ)

     Куратор проекту – Дирекція художніх виставок України

 

Творчий проект: «Паломництво в Київ»

Метою творчого проекту є привернення уваги глядачів до такого явища, як традиційна духовна спільнота в центрі урбаністичного простору міста. Свідчення історичного та культурного значення міста Києва в Європі та на пострадянському просторі. 

 

Живопис

 

1. Сторожева Юлія Володимирівна (м. Полтава)

Куратор проекту – Полтавська обласна організація Національної спілки художників України

 

Творчий проект: «Любов до Батьківщини»

Метою проекту є привернення уваги до війни на сході України, використання нетрадиційного зображення розпису на предметах бойового знаряддя, гільз, ящиків боєприпасів тощо, які привезені із зони АТО. Протидія жахливому, шляхом створення прекрасного.

 

2. Сагайдачний Андрій Анатолійович (м. Чернігів)

Куратор проекту – Чернігівський обласний художній музей ім. Григорія Галагана

 

Творчий проект: «Чернігів очима художника з висоти пташиного польоту»

Метою проекту є популяризація історії та культури Чернігівщини, відображення затишних урбаністичних пейзажів міста очима художника в імпресіоністичній манері живопису.

 

3.Чеботов Кирил Ігорович  (м. Харків)

Куратор проекту – Харківська організація Національної спілки художників України

 

Творчий проект: «Ракли на Благовіщенському базарі, що у місті Харків»

Метою проекту є привернення уваги глядачів до історії України вцілому та до Харкова зокрема за допомогою картини історичного жанру. Зображення м. Харкова за часів 19 століття у реалістичній манері. Сюжетна лінія – життя молодих бурсаків, студентів духовної семінарії, яких називали «іраклійцями» або «раклами» на честь покровителя бурси – св. Іраклія.  

 

 

4. Канівець Ігор Володимирович (м. Київ)

Куратор проекту – Дирекція художніх виставок України

 

 Творчий проект: «Зачарований ліс»

Метою проекту є показ цинізму війни на прикладі російської військової інтервенції на Сході України і продемонструвати авторський підхід до використання «антропоморфного бачення» як художнього прийому при створенні картини та інсталяції.

 

 

5. Халепа Олександра Сергіївна (м. Київ)

Куратор проекту – Інститут проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України

 

Творчий проект: «Art in Dust»

Метою проекту є створення поля для міждисциплінарної співпраці між творчими спільнотами Херсону, Запоріжжя, Дніпра.

 

6. Галкін Данило Олегович ( м. Дніпро)

Куратор проекту: Рекламне агентство «Чарт-С»

 

Творчий проект: «Поручні»

Метою проекту є створення різноманітних поручнів для людей з обмеженими можливостями в якості творів мистецтва, вмонтованих в стіни таким чином, щоб об’єкти втратили свою первісну функцію і несли лише декоративну. Після проведення виставок обладнання буде передано в заклади культури, які відвідують люди з обмеженими можливостями для постійного користування.

 

 

Скульптура

 

1.Одрехівський Василь Володимирович (м. Львів)

Куратор проекту – Львівський обласний осередок громадської організації «Українська спілка інвалідів – УСІ»

 

Творчий проект: «Світ на дотик: макет собору Святого Юра у Львові»

Метою проекту є створення доступних на дотик давніх архітектурних споруд, зокрема, собор Святого Юра, Митрополичі палати, надбрамний вхід, пам’ятник Митрополиту Андрею Шептицькому тощо, для людей з важкими порушеннями зору.

 

2. Гронський Петро Володимирович (м. Київ)

Куратор проекту – Дирекція художніх виставок України

 

Творчий проект: «Простір взаємодії»

Метою проекту є пошук форми сучасної фігуративної скульптури, що позбавлена сюжетності і не прив’язана до історичної тематики.  Скульптура, яка б в своєму формальному рішенні відображала динаміку часу і зображала людину, як об’єкт, що знаходиться в процесі самоідентифікації, трансформується, взаємодіє з середовищем.

 

За результатами засідання Експертної комісії Міністерства культури України з визначення претендентів на одержання грантів Президента України молодими діячами у галузі образотворчого мистецтва, яке відбулось 22 лютого, прийнято рішення підтримати та подати на розгляд колегії Міністерства культури наступних претендентів на одержання грантів Президента України:

 

Графік - Рунова Софія Юріївна (м. Київ)

Художник - Чеботов Кирил Ігорович  (м. Харків)

Скульптор - Одрехівський Василь Володимирович (м. Львів).

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України