українська російська англійська

До 203-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка презентують виставковий проект "Культурний код України в художньому просторі пейзажу"

06.03.2017 | 09:40

9 березня о 18:00 у  Національному музеї Тараса Шевченка, до 203-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка, відбудеться урочисте відкриття виставки «Культурний код України в художньому просторі пейзажу».

 

Виставка представляє понад 120 робіт, із них майже третина належить колекції Національного музею Тараса Шевченка.

Враховуючи різні творчі інтенції художників, проект складається з семи виставкових залів, де представлено культурний код України в пейзажах від Тараса Шевченка і до наших днів: «Романтизм і реалізм»; «Ліризм української природи»; «У полоні віків»; «Сакральний простір»; «Архітектурний пейзаж»; «Українська хата»; «Крізь простір і час».

 

 

Біля витоків національного пейзажу стоїть Тарас Шевченко. Його роботи ілюструють еволюцію від академічного композиційного і колористичного розв’язання до відтворення багатоплановості краєвиду уже в реалістичному ключі і з національним елементом. Поміж тим чітко окреслюються дві тенденції у розвитку українського пейзажу: з одного боку він відходить від класицистичного потрактування «пейзаж як фон» і набуває самостійного ідейно-естетичного значення (статусу самодостатності); з іншого він тісно переплітається із жанровим живописом та на вимогу часу переходить до зображення побутового життя простих людей.

 

 

Пошуки Шевченка продовжили і такі українські художники ХІХ століття, як: Василь Штернберг, Іван Сошенко, Михайло Сажин, послідовниками на межі століть були Катерина Юнге, Опанас Сластіон, Сергій Васильківський, Сергій Світославський та багато інших митців. ХХ століття позначене високохудожніми живописними пейзажами Олексія Шовкуненка, Сергія Шишка, Тетяни Яблонської, Василя Гуріна, Юрія Герца, Анатолія Криволапа, Михайла Гуйди, Миколи Компанця, Івана Марчука та інших яскравих особистостей.

 

 

Український пейзаж надзвичайно популярний і для нового покоління художників, які втілюють його в різних техніках та стилістиці, спираючись як на експеримент, так і на національні традиції та сучасні світові тенденції. Авторські концепції художників у вираженні свого розуміння й почуття любові до України через пейзаж є яскравим прикладом художньої рефлексії в часі. 

 

Куратори:

Марина Юр, кандидат мистецтвознавства

Тетяна Чуйко, кандидат мистецтвознавства

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України