українська російська англійська

Євген Нищук обговорив з представниками культурно-мистецької спільноти Кропивницького концепцію майбутнього Національного щорічного мистецького фестивалю

07.03.2017 | 11:56

Міністр культури України Євген Нищук з робочим візитом відвідав м. Кропивницький на Кіровоградщині. У рамках візиту до Кропивницького Євген Нищук поспілкувався з керівництвом міста і області, народними депутатами України, а також представниками громадськості та мистецького середовища.

 

 

Серед іншого були обговорені низка загроз галузі культури у контексті децентралізації, просуванні мистецьких ініціатив у регіонах України, а також розглянуті особливості проведення  цього року в Кропивницькому першого Національного щорічного мистецького фестивалю.

Під час свого робочого візиту до Кропивницького Міністр культури України відвідав Кіровоградський академічний український музично-драматичний театр ім. М. Л. Кропивницького, де відбулася зустріч з  представниками культурно-мистецької спільноти міста.

 Мета мого приїзду консолідувати людей через мистецтво – якісно розробити та провести новий фестиваль. Місто Кропивницький – театральна Мекка, звідки вийшли найвидатніші театральні корифеї та й саме поняття професійного театру. Тому, вочевидь, це має стати родзинкою заходів. У рамках цього фестивалю варто показати здобутки у царині театрального мистецтва – продемонструвати кращі театральні роботи кращих режисерів, започаткувати ще одну гарну традицію – збиратися театральною елітою. Втім, це ще одна нагода продемонструвати багатогранність та розмаїття українського мистецтва – поділився своїм баченням   концепції майбутнього фестивалю Євген Нищук.

 

 

За словами Міністра культури, проведення мистецької акції такого рівня має стати певним дієвим імпульсом  для розвитку  міської та регіональної інфраструктури, а його приїзд до Кропивницького має на меті почути думки місцевих діячів культури про майбутній мистецький фестиваль та формат його проведення.

«Сьогодні ми з вами розпочинаємо процес обговорення формату цього фестивалю, яким він має бути, що саме ми запропонуємо нашим гостям та чим зацікавимо. Я хочу почути від вас пропозицій і врахувати їх у подальшій роботі над фестивалем», - сказав Євген Нищук.

 

За словами мистецької еліти міста, під час обговорення формату проведення майбутнього фестивалю варто спрямувати увагу на залучення до організаційних процесів молоді, різних за жанром проектів – зокрема читань актуальних авторів, відкритті видатних імен краю, проведення пленерів, конференцій  тощо.

 

Народний депутат України Олександр Горбунов, який виступає одним  із ініціаторів фестивалю у Кропивницькому, висловив своє бачення фестивалю:

«Мені б хотілось, щоб фестиваль ввібрав в себе багато складових, щоб він став  мультикультурним. Це може стати певним  брендом нашого міста, який би закріпився за ним,  і Кропивницький   отримав  би гідне його мистецьке обличчя».

 

Зі свого боку, Міністр культури України Євген Нищук висловив сподівання, що вже до кінця березня цього року спеціальна робоча група зможе визначити основні положення  та концептуальні засади майбутнього мистецького заходу.

 

У рамках робочого візиту  Міністр культури України  також відвідав один із провідних мистецьких освітніх закладів регіону  - Кіровоградський навчально-виховний комплекс (гімназія-інтернат – школа мистецтв) де поспілкувався з керівництвом  та викладацьким складом закладу щодо проблематики мистецької освіти.  

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України