українська російська англійська

В Міністерстві культури України розпочала свою роботу Експертна рада з питань етнополітики

12.04.2017 | 16:57

 

11 квітня 2017 року в Міністерстві культури України відбулось перше засідання Експертної ради з питань етнополітики - постійно діючого консультативно-дорадчого органу, який був створений Департаментом у справах релігій та національностей Міністерства культури України з метою здійснення змістовного моніторингу, аналізу та оцінки процесів, що відбуваються у сфері етнополітики як в Україні, так і за її межами, проведення фахових консультацій та вивчення проблемних питань, пов'язаних з реалізацією державної політики у сфері міжнаціональних відносин та захисту прав національних меншин.

Відкриваючи засідання, перший заступник Міністра культури Світлана Фоменко відзначила важливість діяльності Експертної ради з питань етнополітики та наголосила, що без проведення аналізу суспільних процесів, підготовки експертної оцінки та надання рекомендацій і пропозицій з питань етнополітики новоствореною Експертною радою неможливе оновлення законів відповідного спрямування та прийняття нових законопроектів.

Головою Експертної ради з питань етнополітики більшістю голосів було обрано Віктора Войналовича - доктора політичних наук, професора, завідувача відділу етнополітології Інституту політичних і етнонанаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України, академіка Української академії політичних наук, заступником Голови Експертної ради – Олега Калакуру, доктора політичних наук, провідного наукового співробітника відділу національних меншин Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса НАН України, а секретарем Експертної ради – Михайла Подюка, заступника директора Департаменту у справах релігій та національностей - начальника відділу інформаційно-аналітичної роботи з питань етнополітики.

Члени Експертної ради з питань етнополітики, а це провідні науковці, фахівці з питань етнополітики та міжнаціональних відносин науково-дослідних установ, представники інститутів громадянського суспільства, а також органів центральної влади, до компетенції яких належать зазначені питання, активно долучилися до дискусії з нагальних питань, що були включені до порядку денного.

Андрій Юраш, директор Департаменту у справах релігій та національностей, зазначив, що «Без широкої, авторитетної та виваженої підтримки Експертною радою напрацювань концептуальних положень законопроектів «Про національні меншини в Україні», «Про корінні народи», «Про статус кримсько-татарського народу» та інших нормативно-законодавчих ініціатив з питань етнополітики неможливе прийняття основ концепції державної політики у сфері міжнаціональних відносин та захисту прав національних меншин, а також активна протидія проявам нетерпимості на расовому чи етнічному ґрунті. Тому думка таких фахових експертів є основоположною і базовою для діяльності в цій області Мінкультури».

Членами Експертної ради було запропоновано визначити шляхи, механізми напрацювання ініціатив щодо вирішення проблемних питань, що виникають у сфері етнополітики.

Як варіантстворення робочих груп, які опікуватимуться конкретними питаннями для підготовки їхнього подальшого розгляду на черговому, а при необхідності і позачерговому засіданні Експертної ради.

В контексті подій, що стались 5-6 квітня п.р. поблизу житлового масиву «Березняки» у м. Києві (спалення ромського табору), Андрій Юраш запропонував підготувати звернення Експертної ради щодо засудження антиромських дій.

 

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України