українська російська англійська

Мінкультури проведе міжнародний відкритий архітектурний конкурс на проект спорудження Меморіалу Героїв Небесної сотні і Музею Революції Гідності

14.04.2017 | 13:00

Міністерство культури України, на чолі з Євгеном Нищуком у співпраці з Київською міською радою і КМДА за участі громадськості підготує процедурні документи щодо проведення конкурсу на кращий проект Меморіалу і Музею Героїв Небесної Сотні. Таке рішення було прийнято на першому  засіданні Організаційного комітету з питань розвитку Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні - Музею Революції Гідності.

 

 

На першому засіданні Організаційного комітету були розглянуті та ухвалені оперативні рішення, що створять умови для запуску процесу проведення конкурсу і спорудження Меморіалу Героїв Небесної сотні і Музею Революції Гідності.

Так,  членами Оргкомітету було вирішено, що до Дня Гідності і Свободи, 21 листопада 2017 року, має бути визначений проект, шляхом проведення міжнародного відкритого архітектурного конкурсу, відповідно до якого розпочнеться спорудження цього меморіального комплексу.

 

«Для мільйонів українців є святою справою увіковічення пам’яті Героїв Небесної Сотні, які ціною власного життя відстояли Свободу і Гідність нашого народу. Меморіал має бути відкритим, відповідати тому пережитому болю, героїзму і тій самопожертві наших Героїв»,- сказав Міністр культури Євген Нищук.

 

 

«З наполегливої політичної волі Президента України в нас, нарешті, зрушилося передусім питання землевідведення, що дало нам можливість активувати весь процес здійснення проекту з урахуванням сакрального місця Алеї, місця де стоїть Хрест, біля якого схиляють голови тисячі людей,  каплички. Власне саме спорудження Меморіалу буде слугувати пам’яттю  інституції свободи, де можуть виховуватися наступні покоління».

 

Він також зазначив, що Міністерство культури України вже готує постанову Кабінету Міністрів щодо проведення міжнародного відкритого архітектурного конкурсу, які мають включати технічне обґрунтування та  кошторисну документацію. Євген Нищук наголосив, що вирішення цього питання відбуватиметься у прямій співпраці з родинами Героїв Небесної Сотні.

 

 

Нагадаємо, що Президентом України 4 квітня 2017 року  був виданий Указ, яким  для практичного вирішення питань, пов’язаних з проведенням конкурсу і спорудження Меморіалу і Музею, створено Організаційний комітет, який очолили Перший Віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів та Перший заступник Глави АПУ Віталій Ковальчук. До складу комітету увійшли керівники усіх міністерств, які мають безпосереднє відношення до проведення конкурсу, фінансування і спорудження об’єкту, керівники громадських організацій, родини Героїв Небесної сотні та активісти Майдану.

 

Світлини взято з офіційного сайту Адміністрації Президента України.

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України