українська російська англійська

"Ми маємо чудову нагоду впродовж півроку представляти актуальне мистецтво України на Венеціанській бієнале і це найкраща культурна дипломатія" - Євген Нищук

05.05.2017 | 17:54

Сьогодні, 5 травня   під час брифінгу Міністр культури  України Євген Нищук, перший заступник Міністра культури Світлана Фоменко – Комісар Національного   павільйону  та співкуратор проекту Лілія Куделя  розказали про стан  підготовки  до участі  України в  57-ій Венеціанській бієнале.

 

«Мінкультури зосереджено на багатьох фундаментальних речах, які  ми хотіли би змінити, щоб змінити думку про саму структуру і відношення до нас. Довіра будується на добрих партнерських стосунках, зокрема з європейськими партнерами.  І зараз ми маємо чудову нагоду впродовж півроку представляти актуальне мистецтво України  на Венеціанській бієнале  і  це найкраща культурна дипломатія. Це одна з найкращих локацій, де ми зможемо говорити про наше сучасне  мистецтво і  достойно  представляти Україну», - сказав під час свого виступу Євген Нищук.

 

 

Міністр культури повідомив, що відомство вперше взяло на себе  координацію представлення України на Венеціанській бієнале сучасного мистецтва та виступає національним Комісаром.

 

«Дуже важливо, що Мінкультури стало координатором і знайшло партнерів - центр сучасного мистецтва Dallas Contemporary, які виступили організаторами українського мистецького павільйону. Базуючись на прозорому відборі кураторів, за результатами рейтингового голосування конкурсною комісією було відібрано  прекрасну кураторську групу у складі  Пітера Дорошенка і Лілії Куделі», - відзначив  Євген Нищук.

«Ми дуже раді, що саме Борис Михайлов - авторитетний митець світового рівня  буде представляти Україну. Разом з тим хотів би зазначити, що впродовж півроку в нас буде можливість презентувати і  наших молодих митців. Останнім часом ми маємо вибухову тенденцію на яскраві вияви різних сучасних видів мистецтва, зокрема це відзначають і представники інших країн, високо оцінюючи креативність українців. Саме тому  ми очікуємо на добру оцінку не лише наших фахівців, а й європейських арт-критиків».

 

На гарні результати  представлення Українського павільйону на 57-ій Венеціанській бієнале. розраховує  і куратор проекту Лілія Куделя. 

«Безперечно ми маємо високі шанси на позитивну відзнаку експертів. Творчість Бориса Михайлова заслуговує високої нагороди за всі попередні проекти, які він здійснив. Цьогорічний проект абсолютно універсальний, він говорить набагато більше, ніж про якісь національні теми локального рівня, натомість  через локальні питання відкриває глобальну проблематику. Ці роботи дуже легалізують роль медіа, політики, взаємодію в суспільства з політиками. Вони будуть зрозумілі людям різних націй», - розповідає про проект Лілія Куделя.

 

 

Перший заступник Міністра культури Світлана Фоменко розказала також  про основні заплановані заходи представлення  Національного павільйону. Так,  Український павільйон цього року розташований у районі Каннареджо – у одній  із найбільш автентичних частин Венеції. 9 травня, о 10:00  відбудеться його відкриття, а 10 травня – презентація  для широкого загалу. Сама виставка  проекту  триватиме з 13 травня по 26 листопада 2017 року.

 

«Міністерство культури України, як національний Комісар на політичному рівні підсилює підтримку національного павільйону. Є також куратори, які прозоро відбираються експертами, і ми маємо працювати в партнерських стосунках: зі свого боку  відомство робить те, що має і вміє робити, а люди мистецтва  таким чином отримують можливість  реалізувати своє арт-бачення  на запити сьогодення», - говорить Світлана Фоменко.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України