українська російська англійська

Відбулася офіційна інавгурація Українського павільйону на 57-й Венеціанській бієнале

11.05.2017 | 09:40

10 травня  відбулася офіційна інавгурація Національного павільйону України на 57-й Венеціанській бієнале. Відкриття  українського павільйону та представлення проекту Бориса Михайлова “Парламент” (2014-2017)   вже в перший день викликало велику зацікавленість  відвідувачів, у тому числі митців та арт-критиків.

 

 

«Цьогорічний бієнале приємно виділяється з-поміж інших, зокрема, дуже  приємно приходити в Український павільйон. На мою думку, це велика честь, що Україну представляє саме Борис Михайлов. Тема його виставки представлена актуально та гармонійно», - ділиться своїми враженням молода  українська художниця Дар’я Кольцова.

 

Цьогоріч  Міністерство культури України координує представлення України на 57-й Венеціанській бієнале сучасного мистецтва та виступає національним Комісаром в особі Першого заступника Міністра культури України Світлани Фоменко. За результатами рейтингового голосування конкурсною комісією з відбору Куратора було відібрано кураторську групу у складі директора центру сучасного мистецтва Dallas Contemporary Пітера Дорошенка та кураторки  Dallas Contemporary Лілії Куделі

 

Міністр культури України Євген Нищук відзначає, що на відкритті в Національному павільйоні вирує справжнє мистецьке життя, подивитися на виставку «Парламент»  прийшло багато арт-критиків, митців, кураторів і  всі дуже щиро вітають Україну з достойним представленням на бієнале та активною участю в його підготовці з боку Міністерства культури.

 

«Ми бачимо вибухову, прогресивну енергію цілої низки митців, як тих, кого вже знають в світі давно, так і яскраве  молоде покоління митців, яке хоче презентувати себе на великих форумах сучасного мистецтва. І саме завдання держави створити їм необхідні  умови для реалізації. Нині в українському Національному павільйоні  ми бачимо дуже вдале поєднання робіт всесвітньовідомого Бориса Михайлова з роботами  молодих митців, які зробили досить цікаві проекти, що супроводжують виставку «Парламент» - це і аудіо-інсталяція, і цікаві книжки та відео-роботи» , - розповідає Євген Нищук.

 

 

«Україна звучить в новому вимірі - прогресивному та сучасному, це найкраща культурна дипломатія, якою можна себе представляти. Партнерська робота Мінкультури та митців демонструє гарні результати. Такі проекти допомагають змінити ставлення до України, це той шлях доброго співробітництва і нашого бажання створити майданчик для реалізації амбітної, талановитої, часом суперечливої мистецької спільноти, яка буде мати можливість в відкритому просторі демонструвати те, що наша держава абсолютно  в контексті сучасних тенденцій, що ми маємо шалені ідеї і сповнюємо світ нашими талантами».

 

Автор проекту “Парламент” (2014-2017) всесвітньовідомий  український художник Борис Михайлов висловлює задоволення відкриттям павільйону: «Подивитися на проект вже прийшла маса людей, а надто – багато представників ЗМІ. Мене дуже тішить така надзвичайна цікавість до цього проекту».

 

 

У  свою чергу  і арт-критики з усієї Європи також високо оцінюють  українське представництво та обговорюють з кураторами Національного павільйону і самим автором Борисом Михайловим можливість продовження співпраці  та експонування  проекту у Великій Британії,  Німеччині, Італії та інших країнах.

 

Обрану тематику експозиції визначають надзвичайно влучною та актуальною і в Україні. Кажуть, найкраще  вплинути на політичні кризи можна саме мовою мистецтва.

Про свої приємні враження від Національного стенду України  розповідає і співзасновник фонду «Zenko Foundation» Афтаназів Зенко.

«Роботи кураторів і митця вражають новизною. Дуже важливо говорити про такі актуальні теми, як політика саме через призму мистецтва, адже саме через мистецтво ми звертаємося до громадян України, щоб вони розуміли, що тільки вони можуть побудувати країну», - говорить » Афтаназів Зенко.

«Окрім того дуже вражає підготовка українських митців до участі в бієнале, вони себе досить вдало  реалізують і показують сучасне українське мистецтво на всесвітній загал. На мою думку Мінкультури, на сьогоднішній день, вибрало правильну позицію і делегує себе спільно з українськими митцями як єдине ціле».

 «Оформлення приміщення і роботи досить цікаві, подивитися на проект прийшло багато людей», -  розповідає про сприйняття  українського павільйону Ірина Городецька, PR & Communications у ZenkoFoundation.

«Дійсно, про політику треба говорити саме через мистецтво, взагалі про всі серйозні теми треба говорити через мистецтво, бо мистецтво викликає у людей реакцію і допомагає глибше зрозуміти найболючіші теми».

 

 «Локація є дуже влучною і вдало поєднана з проектом, взагалі, павільйон і виставка зокрема влучно експоновані», - розповідає куратор сучасного мистецтва Дарина Пащенко.

«Проект «Парламент» дуже потрібний сучасному світу. Глітчові зображення візуалізують кризу в часи пост-правди і турбулентності. Медіа є новою зброєю, яка інтенсивно впливає на людей».

 

 

Національний павільйон України у Венеції буде відкритий для безкоштовного відвідування з 13 травня по 26 листопада 2017 року за адресою: Cannaregio 1345/D 30100, Venice, Italy. Час роботи: 10:00 – 18:00 щодня (крім понеділка).

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України