українська російська англійська

Звернення Міністерства культури України до світової спільноти, міжнародних правозахисних та безпекових організацій з приводу утримування в неволі українського вченого-релігієзнавця Ігоря Козловського

12.05.2017 | 16:56

Міністр культури України Євген Нищук

 

Міністерство культури України звертається до міжнародних правозахисних та безпекових організацій, а також всієї міжнародної спільноти із закликом вжити всіх можливих зусиль для звільнення з неволі знаного вченого-релігієзнавця, керівника Донецького обласного відділення Української асоціації релігієзнавців, громадського діяча Ігоря Козловського, затриманого терористичними угрупуваннями бойовиків на тимчасово окупованій території Донецької області України у січні 2016 року.

 

З відкритих джерел інформації Міністерству культури стало відомо, що 3 травня 2017 року в тимчасово окупованому місті Донецьку відбулося судове засідання, на якому українського вченого Ігоря Козловського самопроголошеним судом сепаратистів за надуманими та сфабрикованими звинуваченнями було засуджено до двох років та вісьмох місяців позбавлення волі з припискою, як особливо неблагонадійного громадянина .      

 

На переконання Міністерства культури України, реальні причини затримання вченого  Ігоря Козловського - одного із знакових науковців-інтелектуалів Донеччини, пов’язані з його професійною діяльністю у сфері забезпечення свободи віросповідання. Затримання та тривале утримання під вартою літнього вченого, який, до того ж, доглядав за своїм сином з вродженими фізичними вадами, є очевидним і цинічним актом помсти і залякування як окремої принципової, але беззахисної і вразливої людини, так і всієї наукової інтелігенції Донеччини. Тривале перебування у місці позбавлення волі, неможливість потурбуватись про сина та рідню, без сумніву, завдають вченому тяжких моральних та фізичних страждань, які граничать із тортурами.

 

Міністерство культури України висловлює занепокоєння та глибоку стурбованість складністю того стану, в якому опинилися громадяни України -  діячі культури, викладачі, громадські активісти, віруючі й представники окремих релігійних організацій, які чітко визначили свою громадянську позицію та підтвердили беззаперечну підтримку української держави, на територіях окупованого Російською Федерацією Криму та окремих районів Донецької й Луганської областей.

 

У зв’язку з цим Міністерство культури України закликає всіх небайдужих  підтримати Україну у справі звільнення Ігоря Козловського та інших українських громадських діячів з катівень терористичних угрупувань бойовиків на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей України. Закликаємо світове співтовариство до активного впливу на Російську Федерацію, яка є фактичним куратором терористичних формувань на території Донецької та Луганської областей України  задля припинення порушень прав людини на цих територіях.

 

Звертаємося із закликом до всіх, хто має можливість, вплинути на ситуацію, вжити максимум зусиль для звільнення Ігоря Анатолійовича Козловського з місць утримання.

 

Перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко

 

Заступник Міністра культури України Тамара Мазур

 

Заступник Міністра культури України Юрій Рибачук

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України