українська російська англійська

Мінкультури передано низку повноважень у книговидавничій сфері

24.05.2017 | 17:22

Уряд на своєму засіданні 24 травня  схвалив проект постанови  «Про внесення змін до Положення про Державний комітет телебачення і радіомовлення України і Положення про Міністерство культури  України», згідно з яким Мінкультури передано низку повноважень  у книговидавничій сфері.

 

Так, відповідно до внесених змін, на Мінкультури покладаються завдання:  встановлювати  порядок та критерії формування  переліку книжкових видань, передбачених до випуску за бюджетними програмами випуску книжкової продукції; створювати умови  для забезпечення бібліотек  сучасною вітчизняною книжковою продукцією та світовою літературою в перекладі  українською мовою  на різних носіях; розвиток  книговидавничої справи та книго розповсюдження; здійснювати  інформаційне та організаційне  забезпечення  участі України у міжнародних книжкових виставках, ярмарках, форумах тощо.

 

Мінкультури у 2016 році  передано повноваження, пов’язані з творенням Українського інституту книги, які наразі потребували підзаконного врегулювання.. Зокрема, Український  інституту книги опікується умовами для перетворення вітчизняної видавничої справи  на культурну індустрію європейського зразка, формуванням  єдиного книжкового ринку в країні, забезпеченням за допомогою вітчизняної книги вільного доступу громадян України до всіх сфер сучасних знань, відродженням культури читання. Окрім того, Український  інститут книги бере участь в  реалізації програм державної підтримки книговидавничої справи на підставі делегованих  повноважень.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України