українська російська англійська

Відбулось друге засідання Експертної ради з питань етнополітики

25.05.2017 | 17:44

 

25 травня 2017 року відбулось друге засідання постійно діючого консультативно-дорадчого органу при Міністерстві культури УкраїниЕкспертної ради з питань етнополітики.

На початку засідання члени Експертної ради затвердили регламент роботи та перелік питань, які планується розглянути.

Відкриваючи засідання, перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко запропонувала визначити шляхи та механізми вирішення проблемних питань, які виникають у сфері етнополітики.

Зокрема, Світлана Фоменко внесла пропозицію створити робочі групи, напрацювання яких дали б змогу до осені поточного року внести на розгляд до Верховної Ради України нові законопроекти «Про національні меншини в Україні» та «Концепцію етнополітики в Україні».

Крім того, під час засідання у зв’язку із самовідводом В. Войналовича відбулось переобрання Голови Експертної ради.

Одноголосно було прийнято рішення обрати новим Головою Ради – Володимира Євтуха, доктора політичних наук, професора, директора Інституту соціології, психології та соціальних комунікацій Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова.

 

 

На засіданні експерти обговорили важливі аспекти підготовки законодавчих ініціатив в сфері етнонаціональних відносин, визначили пріоритетні напрями діяльності Ради, а також визначили склад створених Експертною радою груп.

Дві новостворені робочі групи Експертної ради з питань етнополітики очолили:

- Володимир Трощинський, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри соціальної і гуманітарної політики Національної академії державного управління при Президентові України та

- Віктор Войналович, доктор політичних наук, професор, завідувач відділу етнополітології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України.

Андрій Юраш, директор Департаменту у справах релігій та національностей, зазначив, що завдання робочої групи, яка відповідальна за теоретичний аспект підготовки законопроекту - проаналізувати всі існуючі розробки та проекти і винести на обговорення загальної Експертної ради той документ, який вони погодять.

Після погодження документу в Експертній раді, необхідно провести консультації з національними спільнотами, щоб отримати певне порозуміння і апробацію.

Крім того, важливо врахувати, що міжнародні організації пропонують своє максимальне сприяння у підготовці згаданих законопроектів.

 

 

Жваві дискусії точилися серед членів Ради під час обговорення окремих проблемних моментів у сфері етнополітики.

На засіданні також було порушено питання щодо налагодження міжнародної співпраці Експертної ради Міністерства культури України з питань етнополітики з науковою спільнотою країн Європейського Союзу.

Найближчим часом планується провести засідання однієї з робочих груп Експертної ради для обговорення актуальних питань підготовки законопроектів в галузі етнополітики.

 

 

 

 

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України