українська російська англійська

Відбулася ХVIІI Всеукраїнська виставка-форум "Українська книга на Одещині"

13.06.2017 | 15:06

Заступник Міністра культури України Юрій Рибачук взяв участь у роботі   ХVIІI-ї Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині», яка  традиційно відбулася в Одеській національній науковій бібліотеці. Цей книжковий форум всеукраїнського масштабу проводиться за підтримки Міністерства культури України та є найбільшою літературно-мистецькою  подією Півдня України.

У роботі виставки-форуму також взяли участь директор Книжкової палати України імені І. Федорова, д-р техн. наук, професор Микола Сенченко,   президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін, провідні видавництва України та м. Одеси.

 

 

Під час форуму відбулася низка інформаційних та просвітницько-творчих заходів. Серед них - близько 40 презентацій новинок провідних видавництв України, зустрічі з видавцями, поетами, письменниками, автограф-сесії; всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна», мистецький ярмарок, свято дитячої книги «Книжкова феєрія для нових поколінь» та багато інших яскравих подій.

 

 

Заступник Міністра культури України Юрій Рибачук також взяв участь у презентації видання із серії  «Одеса в іменах і документах» -  збірника матеріалів «Євген Володимир Васьковський: правознавець, літератор, критик» -  який представляє  цікаві факти з історії Одеси та невідомі раніше деталі біографії  відомої особистості.

 

На виставці свій творчий доробок представили близько 70 вітчизняних видавництв, які презентували наукові, навчальні, історичні, краєзнавчі видання, переклади українською та іншими мовами кращих зразків класичної та сучасної іноземної літератури. Загалом на виставці було представлено понад 7 тис. назв видань.

 

 

У рамках виставки-форуму відбулося засідання круглого столу «Шляхи співпраці та координація зусиль бібліотек і видавництв щодо популяризації української книги та читання серед молоді», в роботі якого взяли участь представники місцевої влади, видавці, бібліотекарі, зокрема Державної бібліотеки України для юнацтва та 12 обласних бібліотек для юнацтва. Обговорювалися проблеми поєднання зусиль органів влади, бібліотек, видавців та книгорозповсюджувачів, закладів культури, громадських організацій, спрямованих на розвиток читання в Україні.

 

У м. Березівці Одеської області провели виїзне «Свято української книги», під час якого ОННБ передала бібліотекам та навчальним закладам міста понад 2,5 тисячі книжок.

 

 

Спеціальним гостем виставки-форуму у цьому році став письменник Мирослав Дочинець, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка та премії Президента України «Українська книжка року».

Під час форуму був проведений традиційний конкурс «Краща книга виставки-форуму 2017». У ньому взяли участь 37 видавництв, які представили на конкурс 77 видань. Переможцями конкурсу стали 34 книжки 27 видавництв.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України