українська російська англійська

Пішов з життя видатний український художник Сергій Якутович

27.06.2017 | 11:24

Міністерство культури України висловлює глибокі співчуття  рідним, близьким та всім шанувальникам творчості великого українського художника  Сергія Якутовича. Це непоправна втрата для всього мистецького середовища. Серед його творчих здобутків – плідна праця у сфері книжкової та станкової графіки, кінематографу й театрального мистецтва.

 

 

З великої кількості мистецьких праць слід відзначити проілюстровані книги Миколи Гоголя «Тарас Бульба» та «Вечори на хуторі біля Диканьки», авторський проект «Мазепіана», ілюстрації до твору Ліни Костенко «Берестечко»; виставки Сергія Якутовича проходили у Києві, Львові, Парижі, Москві та багатьох інших містах світу. У кінематографі Якутович реалізував себе як художник постановник у фільмах Юрія Іллєнка «Молитва за гетьмана Мазепу», Володимира Бортка «Тарас Бульба» та Олеся Саніна «Поводир». Впродовж останніх років Сергій Якутович працював мало через тяжку хворобу.

Сергій народився 21 листопада 1952 року в родині митців Олександри Павловської та Георгія Якутовича. Отримав художню освіту в Московському поліграфічному інституті (1973) та Київському художньому інституті (1973-1974). Одразу ж почав брати активну участь у виставковій діяльності в Україні та за кордоном, з 1978 року став членом Спілки художників СРСР. З того часу був відзначений численними нагородами та званнями: премія з графіки Академії мистецтв СРСР (1979), гран-прі Всесоюзної виставки «Молодість країни» (1980), гран-прі міжнародного конкурсу «За мир» у Берліні (1981), премії міжнародних бієнале графіки в Братиславі, Любляні, Кракові (1983-1988) та багато інших. У 1987 році отримав почесне звання «Заслужений художник України». З 1996 до 1999 року працював у Іспанії.

У 2003 році отримав Золоту медаль Академії мистецтв України, а в 2004 став лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка. Того ж року – член-кореспондент Академії мистецтв України. У 2008 здобув почесний приз фонду «Україна-3000» за внесок у розвиток українського кінематографа, а також був відзначений почесним званням «Народний художник України».

Був одружений на художниці Ользі Якутович (1950–2009), з якою мав сина Антона Якутовича (1975–2014). Передчасна втрата рідних людей стала для Сергія трагедією.

Похорон Сергія Якутовича та прощання з ним відбудуться 29 червня. Об 11:00 розпочнеться служба в церкві «Святого вознесіння» на Байковому кладовищі (Київ), після чого відбудеться поховання Якутовича на 33-ій ділянці. Поминальний обід матиме місце о 13:00 за адресою вул. Шовковична, 1.

(Для  ЗМІ: фото Сергія Якутовича  та його робіт у високій якості можна завантажити за посиланням).

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України