українська російська англійська

У Карлових Варах відбулася світова прем'єра українсько-словацького фільму "Межа"

04.07.2017 | 13:03

Українсько-словацький фільм “Межа” представили у основній конкурсній програмі 52-го Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах (Чеська Республіка). Фільм був презентований на центральній фестивальній локації – кіно-залі Thermal та зібрав повну залу поціновувачів кіно – продюсерів, режисерів, кінокритиків. Почесними гостями світової прем’єри українсько-словацької стрічки “Межа” стали Міністр культури Словацької Республіки Марек Мадярич, Міністр культури Чеської Республіки Даніел Герман та Міністр культури України Євген Нищук. Кінопоказ завершився тривалими оплесками, а експерти відзначили високий рівень та художню цінність фільму.

 

 

Я радий був побачити такий теплий прийом фільму, таку реакцію зали. По завершенні ми також поспілкувалися з моїми колегами-міністрами і ще раз підкреслили – успіх має породжувати успіх, тож культурна співпраця між країнами має продовжуватись та поглиблюватися. А участь України у таких великих культурних форумах, як фестиваль у Карлових Варах – є вагомим аспектом культурної дипломатії, та налагодження політичної, економічної, соціальної співпраці між країнами – зазначив після прем’єри Міністр культури України Євген Нищук.

 

 

Так, проблематика, піднята авторами фільму, досить специфічна – кордон, а також стосунки в родинах людей по обидва його боки. Але, разом з тим, у фільмі є елементи гумору, який рятує, та який добре зрозумілий і в Україні, і в Словаччині, і в Чехії, і інших країнах, близьких до нас. Сьогодні європейці багато говорили про не випадковість цієї прем’єри – саме у той час, коли Україна позбувається радянських пут, долає свої формальні межі, долучається до великої Європейської родини, частиною якої ми є вже багато століть. Ми презентуємо цей фільм саме зараз, коли долучаємось до світового культурного контенту та культурної співпраці у мультикультурному світі, ми відкриваємо себе і саме мова мистецтва стає тою загальнозрозумілою мовою, яка робить нас більш зрозумілими для світу.

 

Фільм “Межа” - це перший в історії незалежної України проект копродукції між Україною та Словаччиною, що був відібраний для участі у кінофестивалі “Класу А” - найбільшому і найстарішому кінофестивалі у Чеській Республіці та одному з найпрестижніших у Центральній і Східній Європі. Окрім словацьких акторів, у стрічці зіграли і відомі українські митці: Римма Зюбіна, Станіслав Боклан, молодий український актор Олександр Піскунов. В основі сценарію кримінального трилеру – реальна історія, що відбулась на словацькому прикордонні напередодні приєднання Словаччини до Шенгенської зони. Зйомки проходили на території України, Чехії, Словаччини.

 

Нагадаємо, що 52-й Міжнародний кінофестиваль у Карлових Варах (Чеська Республіка) триває з 30 червня по 8 липня 2017 року. Цього року у головній конкурсній програмі кінофестивалю буде представлено повнометражний українсько-словацький художній фільм «Межа» режисера Петра Беб’яка, а в конкурсній програмі «Із Заходу на Схід» – фільм «Стрімголов» Марини Степанської. Стрічка боротиметься за перемогу в основній конкурсній програмі 52-го Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах з роботами відомих режисерів, таких як: «Птахи співають в Кігалі» Криштофа Краузе, «Аритмія» Бориса Хлєбнікова, «Little Crusader» Вацлава Кадрнка і грузинською історичною драмою Георгія Овашвілі «Khibula», який вже був лауреатом фестивалю у 2014 році.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України