українська російська англійська

У Києві представили проект з реставрації пам'ятки архітектури - церкви XII ст. Спаса на Берестові

27.07.2017 | 16:11

За участі заступника Міністра культури України Тамари Мазур, сьогодні, 26 липня, відбулася презентація проекту реставрації церкви Спаса на Берестові та благоустрою прилеглої території.

 

 

Церква Спаса на Берестові — стародавня церква в Києві поблизу Києво-Печерської лаври,  пам'ятка архітектури XI–XII ст. Розташована за межею фортечних мурів Києво-Печерської лаври, однак входить до архітектурного ансамблю  Лаври, і разом з нею у 1990 році була включена до списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.  На даний момент храм потребує реставрації.

 


«Церква Спаса на Берестові  - це перлина української сакральної архітектури і я рада, що нарешті розпочинається реставрація даної пам’ятки. Переконана, що це стане зародженням справжнього меценатського руху в нашій державі та стане гарним  прикладом для всіх – яким чином можна зробити свій вклад у збереження пам’яток всесвітнього значення і відкрити їх вроду всьому світу»,-  сказала під час свого виступу  Тамара Мазур.

Вона також висловила сподівання, що плани завершити реставрацію до 2018 року будуть реалізовані, і на момент чергового звітування України Центру Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, ще одна  пам’ятка  зі складу Всесвітньої спадщини буде відреставрована та відкрита для огляду.

 

Представляючи проект, який планується реалізувати, Тетяна Філіппова, архітектор-реставратор проекту, член-кореспондент Академії  будівництва України, співробітниця «УкрНДІпроектреставрація» наголосила, що за результатами останніх досліджень – ця пам’ятка датується періодом Володимира Великого, зокрема, стало відомо, що Церква була закладена майже одночасно з Десятинним храмом.

«Ми хочемо провести комплекс реставраційних робіт, щоб зберегти автентичні фрагменти пам’ятки. Реставрація та збереження цих стін зберігатимуть також нашу державу», - розповіла Тетяна Філіппова.

 

Реалізація проекту розрахована на 2 роки, загальна площа ділянки благоустрою – 19 510 кв. м., бюджет проекту  – 50 млн грн.

 

Меценат проекту В’ячеслав Москалевський   відзначив, що подібні акції по проведенню

реставрації та відновленню пам’яток культурної спадщини реалізовувались за його підтримки і раніше. Однак пам’ятка «Церква Спаса на Берестові» має особливе значення.

«Ця церква є символом прадавнього Києва, тому дуже важливо привести пам’ятку у  гідний стан. Мета нашого проекту не лише проведення благоустрою території, а й реставрація архітектурного ансамблю загалом, підкреслюючи таким чином  значення пам’ятки і відкриваючи її красу киянам і гостям міста», - сказав В’ячеслав Москалевський.

 

Довідково

 

Церква Спаса на Берестові - збудована наприкінці ХІ - на початку ХІІ ст. у селі Берестове, поруч заміської резиденції Київських князів. В літописах вона згадується як усипальниця роду Мономаховичів. Адже тут у 1138 р. похована дочка Володимира Мономаха - Євфімія, у 1157 р. – його шостий син - Юрій Долгорукий, відомий як засновник міста Москви, а у 1172 р. – син Юрія - Гліб.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України