українська російська англійська

ПРОТОКОЛ ЗАСІДАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ МІНІСТЕРСТВІ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ ВІД 10 ЛИПНЯ 2017 РОКУ

03.08.2017 | 09:56

(ПРОТОКОЛ № 4)

10 липня 2017 року, 10.00-13.00

м. Київ, вул. Івана Франка, 19, к.222

 

Присутні: Нищук Є.М. - Міністр культури України, Мазур Т.В. – заступник Міністра культури України, 25 членів Громадської ради; Боргун Т.С. (за довіреністю, без права голосу); 16 членів Робочих груп при Комісії з питань мистецтв та культурно-мистецької освіти;    Диннікова І.О. – відповідальний секретар Громадської ради, помічник Міністра культури України.

 

СЛУХАЛИ:

Кожушка Б.В., який відкрив засідання Громадської ради при Міністерстві культури України, оголосив про легітимність зібрання (присутні 25 членів ГР з 35 за списком) і запропонував проголосувати за проект порядку денного, розданого присутнім під час реєстрації.

 

Порядок денний:

 

  1. Привітання від Міністра культури України у зв’язку з річницею з дня формування існуючого складу Громадської ради та виступ Мазур Т.В.- заступника Міністра культури України.
  2. Уточнення та доповнення до Плану роботи Громадської ради на друге півріччя 2017 року (доповідачі – голови постійних Комісій ГР).
  3. Про продовження до 31.12.2017 року делегування Президії Громадської ради права затверджувати склад постійних/тимчасових Робочих груп із фахівців, які запропоновані профільними Комісіями (доповідач – Кожушко Б.В.).
  4. Зміни до Положення про Громадську раду при Міністерстві культури України (доповідач – Кожушко Б.В.).
  5. Щодо участі представників Громадської ради у підготовці та проведенні VІ Всеукраїнського історико-культурологічного форуму «Сікорські читання» (м. Переяслав-Хмельницький, жовтень 2017 р.) (доповідач – Нагайко Т.Ю.)
  6. Про відвідування членами Громадської ради засідань постійних Комісій та засідань Громадської ради (доповідач – Кожушко Б.В.).
  7. Різне.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

щодо затвердження порядку денного:

"за" – 25, "проти" – 0, "утримались" – 0, "не голосували"– 0.

ВИРІШИЛИ:

Затвердити порядок денний четвертих зборів Громадської ради при Міністерстві культури України.

 

По першому питанню.

СЛУХАЛИ:

Кожушка Б.В., який надав слово Міністру культури Нищуку Є.М.

 

СЛУХАЛИ:

Нищук Є.М., привітав членів ГР  з річницею від формування існуючого складу та виступив з промовою, у якій зазначив, зокрема, що Міністерство в 2016 році затвердило нове Положення про ГР, на підставі якого відбулося її докорінне пере форматування, а вже ці зміни призвели до реального покращення роботи ради. Радикальне зменшення числа членів ради  переросло у нову якість її діяльності: кількісний формат переріс в якісний. Також, у своїй промові Міністр  подякував Громадській раді за постійну підтримку і кваліфіковану допомогу, яка є свідченням нормального діалогу між представниками Міністерства культури та Громадської ради. На завершення виступаючий закликав до розширення подальшої плідної співпраці між громадськістю та службовцями у всіх сферах культурної діяльності Міністерства.

 

СЛУХАЛИ:

Кожушка Б.В.,  який подякував за привітання та нагадав присутнім, що завдяки керівництву Міністерства, члени ГР мають можливість працювати в конкурсних комісіях щодо обрання керівників закладів культури, які перебувають у сфері управління Мінкультури України, і багато з них вже брали реальну участь у роботі таких конкурсних комісій. Також Голова Громадської ради повідомив присутніх про те, що за звітний період Громадська рада разом із Комісією з питань мистецтв та культурно-мистецької освіти провела три Міжнародні науково-практичні конференції, на яких були присутні науковці із США, Великої Британії, Республіки Білорусь, Нігерії і України. Перші три сигнальні примірники Збірника наукових праць, виданого за матеріалами минулорічної наукової конференції "Засади відродження та розвитку цивілізованого українського суспільства",  приуроченої до 25-річчя Незалежності України,  маємо за честь сьогодні вручити керівникам Міністерства. Слід зазначити, що Збірник наукових праць виданий Громадською радою власними силами за сприяння закладів культури, які перебувають у сфері діяльності Мінкультури.

 

СЛУХАЛИ:

Стебельська О.С. запросила Міністра та заступника Міністра культури відвідати ІІ Міжнародну науково-творчу конференцію "Культура як основа формування української державності", присвячену Дню Незалежності України, яка пройде 22 серпня 2017 року в приміщенні Національної бібліотеки ім. Я.Мудрого.

 

СЛУХАЛИ:

Черватюк Л.Д., щодо неправильної, на її думку, позиції Мінкультури відносно підтримки проекту „СХІД ЗАХІД, Щастя – Клесів” на буклеті якого, зокрема,  було карикатурно зображено малюнок-портрет Т.Г. Шевченка. Вона запропонувала вжити заходів до тих працівників Мінкультури, які відповідали за проведення цього заходу і на майбутнє не допускати більше подібних ситуацій.

Нищук Є.М. роз’яснив, що  в цьому проекті брали участь діти зі Сходу та Заходу України з особливими потребами, які самостійно пишуть сценарії, п’єси, до участі у показах яких запрошуються відомі українські актори. Цього року допомога Міністерства полягала в тому щоб надати приміщення для  показу дитячих вистав. Виступаючий зазначив, що це дуже гарний і потрібний проект, який проводиться другий раз. Міністр зауважив, що у нього також є зауваження до цього малюнку, але ж його малювали діти і це слід враховувати під час надання оцінки.

 

СЛУХАЛИ:

Кожушка Б.В., який  інформував присутніх членів Громадської ради про недавні неодноразові випадки безпідставного звинувачення Мінкультури у погодженні незаконного будівництва в історичних ареалах Києва, Львова, Одеси та інших міст. Виступаючий зазначив, що останнім часом з’явився ряд невідомих раніше громадських організацій, які активно розпочали боротися проти незаконних забудов. Їхні представники розгорнули компанію щодо дискредитації окремих працівників Міністерства, намагаються морально тиснути на них шляхом пікетувань приміщення Міністерства, акцій протесту, звинувачень в соціальних мережах. На пропозицію від голови Громадської ради до пікетуючих надати конкретні матеріали, які би підтверджували корупційні дії працівників Мінкультури, жодних документів до цих пір офіційно не надійшло. Виступаючий зазначив, що у справі охорони нерухомої культурної спадщини нинішня міністерська команда досягла серйозного успіху, але, на жаль, широкій громадськості про це не так добре відомо. Тому попросив профільного заступника Міністра Тамару Мазур розповісти про досягнення Міністерства у сфері охорони нерухомої культурної спадщини.

 

СЛУХАЛИ:

Мазур Т.В., привітала членів ГР з першою річницею їхньої діяльності та розповіла про напрацювання Міністерства у сфері охорони культурної спадщини. Зокрема, це продовження роботи над Стратегією розвитку охорони культурної спадщини, що включає розробку нової редакції профільного Закону „Про охорону культурної спадщини”. На сьогодні вже внесені суттєві точкові зміни до профільного Закону, які, зокрема, не дозволяють недобросовісним забудовникам через судові рішення позбавляти об’єкти культурної спадщини статусу пам’яток (змінено статтю 1 та пункт 3 Прикінцевих положень). Крім того, внесено зміни до Постанови КМУ № 1760, які суттєво спростили занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Також підготовлено і передано на відповідні погодження зміни до Постанови КМУ № 318, яка регулює порядок погодження історико-містобудівних обґрунтувань (відомі як ІМО), що передують погодженням будівельних проектів.

Крім того, заступник Міністра повідомила, що  спільно з Музейною радою при Міністерстві культури, проводиться активна робота  над питаннями  покращення обліку, зокрема, запроваджена в тестовому режимі електронна система обліку культурних цінностей, які відносяться до державної частини музейного фонду України. Головним  завданням на сьогодні  є створення електронних ресурсів і тотальний перехід на електронний облік культурних  цінностей, який би дозволяв чітко розуміти, що є у фондах і оперувати цією інформацією.

Також активно обговорюється питання створення інституції з робочою назвою «Інститут музеєзнавства», початок створення якої поклала Громадська рада і на сьогоднішній день спільно з Музейною радою,  обговорюється формат, в якому може діяти цей інститут, а також  функції, які він може виконувати.

Окремо Тамара Мазур розповіла про результати роботи 41-ої сесії Комітету Всесвітнього спадщини ЮНЕСКО, яка відбулася 3-7 липня 2017 року у м. Кракові та про ситуацію з втраченими культурними цінностями України на території анексованого Кримського півострова.

 

По другому питанню.

СЛУХАЛИ:

Кожушка Б.В., який подякував заступнику Міністра за надану важливу інформацію та запропонував перейти другого питання Порядку денного      Кожушко Б.В. нагадав присутнім про те, що План роботи Громадської ради на 2017 рік було затверджено за умови його доопрацювання та доповнення та запропонував затвердити подані Комісіями доповнення до Плану роботи. Оскільки ці доповнення розглядалися на засіданнях Комісій, виступаючий запропонував затвердити їх без обговорення з наступним розміщенням на сайті Мінкультури у відповідній рубриці.

ГОЛОСУВАЛИ:

щодо затвердження поданих Комісіями доповнень до Плану роботи Громадської ради при МКУ на 2017 рік.

 "за" – 25, "проти" – 0, "утримались" – 0, "не голосували"– 0.

ВИРІШИЛИ:

Затвердити доповнення до Плану роботи Громадської ради при МКУ на 2017 рік.

 

По третьому питанню.

СЛУХАЛИ:

Кожушка Б.В., який звернувся до членів Громадської ради з пропозицією продовжити до 31.12.2017 року делегування Президії Громадської ради права затверджувати склад постійних/тимчасових Робочих груп із фахівців, які будуть запропоновані профільними Комісіями.

 

СЛУХАЛИ:

Садаєв С.А., Котлякова Л.К.  запропонували внести зміни до Положення про Громадську раду при Міністерстві культури, де у п. 18 додати до повноважень Президії Громадської ради затвердження складу постійних/тимчасових Робочих груп із фахівців за поданням Комісій.

 

СЛУХАЛИ:

Кожушка Б.В., який звернувся до членів Громадської ради з пропозицією продовжити до 31.12.2017 року делегування Президії Громадської ради права затверджувати склад постійних/тимчасових Робочих груп із фахівців, які запропоновані профільними Комісіями, а озвучену виступаючими зміну до Положення про Громадську раду при МКУ (до п. 5, п. 18) розглянути в наступному пункті Порядку денного.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

за продовження до 31.12.2017 року делегування Президії Громадської ради права затверджувати склад постійних/тимчасових Робочих груп із фахівців, які запропоновані профільними Комісіями

"за" – 24, "проти" – 1, "утримались" – 0, "не голосували"– 0.

 

ВИРІШИЛИ:

Продовжити до 31.12.2017 року делегування Президії Громадської ради права затверджувати склад постійних/тимчасових Робочих груп із фахівців, які запропоновані профільними Комісіями.

 

По четвертому питанню.

СЛУХАЛИ:

Кожушка Б.В., який запропонував розглянути запропоновані ним зміни до Положення про Громадську раду при МКУ відповідно до наступного питання Порядку денного. Виступаючий пояснив суть запропонованих змін до Положення про Громадську раду в пунктах 11, 13, та 23, які відображені в розданій під час реєстрації порівняльній таблиці.

 

СЛУХАЛИ:

Ступака С.К.,  Фетеску А.С., Юрченко-Микита О.В., Боргуна Т.С., Садаєва С.А., Стебельську О.С., Сліпенка Д.Л. щодо змін до п.п.11, 13 і 23 Положення про ГР та запропонували: погодитися із запропонованою зміною до п.11, а зміни до частину п. 13 викласти у такій редакції:

« Членство в Громадській раді припиняється на підставі рішення Громадської ради у разі: - систематичної відсутності члена Громадської ради на її засіданнях або засіданнях Президії або  профільних комісій без поважних причин (більше ніж два рази підряд)»

 

СЛУХАЛИ:

Кожушка Б.В., Юрченко-Микита О.В., Боргуна Т.С. , Садаєва С.А., Стебельську О.С., Сліпенка Д.Л. щодо змін у п. 23 Положення про ГР

 

СЛУХАЛИ:

Кожушка Б.В., щодо внесення змін до п. 5, та п. 18 до Положення про Громадську раду (делегування Президії Громадської ради права затверджувати склад постійних/тимчасових Робочих груп із фахівців, які запропоновані профільними Комісіями)

 

ГОЛОСУВАЛИ:

за внесення наступних змін до Положення про Громадську раду при Міністерстві культури України:

 

затвердити запропоновані головою Громадської ради зміни до п. 11 Положення про Громадську раду;

п.13 Положення про Громадську раду при Міністерстві культури

викласти у такій редакції « Членство в Громадській раді припиняється на підставі рішення Громадської ради у разі: - систематичної відсутності члена Громадської ради на її засіданнях або засіданнях Президії або  профільних комісій без поважних причин (більше ніж два рази підряд)»;

п. 23 Положення про Громадську раду при Міністерстві культури залишити без змін.

- з п. 5 вилучити фразу про затвердження складу постійних/тимчасових Робочих груп із фахівців, які запропоновані профільними Комісіями та додати її до п. 18 Положення про ГР.

 

"за" – 25, "проти" – 0, "утримались" – 0, "не голосували"– 0.

 

ВИРІШИЛИ:

Внести зміни до Положення про Громадську раду при Міністерстві культури України до пунктів 5, 11, 13, 18 за умови погодження з юридичним відділом Міністерства культури та оформленням відповідним наказом Міністра.

 

 

По п’ятому питанню.

СЛУХАЛИ:

Кожушка Б.В., який запропонував перейти до п. 5 Порядку денного та надав слово доповідачу - Нагайку Т.Ю.

 

СЛУХАЛИ:

Нагайка Т.Ю., щодо можливої участі представників Громадської ради у підготовці та проведенні VІ Всеукраїнського історико-культурологічного форуму «Сікорські читання», який відбудеться в жовтні цього року в м. Переяслав-Хмельницький. Доповідач детально зупинився на визначній ролі Героя України М. Сікорського у збереженні української культурної спадщини, обґрунтував необхідність участі членів Громадської ради в згаданому науково-практичному заході.

 

СЛУХАЛИ:

Кожушко Б.В., запропонував підтримати пропозицію Нагайка Т.Ю. і взяти участь у Форумі та запросити на цей захід керівників Міністерства.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

за участь Громадської ради у підготовці та проведенні VІ Всеукраїнського історико-культурологічного форуму «Сікорські читання» і доручення голові ГР організувати переїзд учасників з Києва до Переяслав-Хмельницького.

"за" – 25, "проти" – 0, "утримались" – 0, "не голосували"– 0.

 

ВИРІШИЛИ:

Громадській раді долучитись до організації та проведення VІ Всеукраїнського історико-культурологічного форуму «Сікорські читання», голові Громадської ради домовитися із керівництвом Національного заповідника „Переяслав” щодо організованого транспортування членів ГР до м. Переяслав-Хмельницький.

 

СЛУХАЛИ:

Кожушко Б.В. запропонував перейти до п. 6 Порядку денного та доповів про ситуацію з відвідуванням членами Громадської ради засідань Громадської ради та засідань Комісій. За особистою ініціативою голови ГР, яка була підтримана на останньому засіданні Президії ГР, п’ятьом порушникам дисципліни були надіслані офіційні листи-попередження з вимогою впродовж визначеного часу надати письмові пояснення відсутності на засіданнях ГР більше двох разів підряд. Четверо членів ГР належно надали письмові відповіді та долучили документи, які виправдовують їхню відсутність на засіданнях з поважних причин. Виступаючий зазначив, що член ГР Єфимищ Н.М. (пропустила підряд всі три засідання ГР), проігнорувала звернення і не надіслала жодної відповіді. Враховуючи викладене, голова ГР запропонував винести на голосування питання подальшого перебування Єфимищ Н.М. у складі Громадської ради. Підставою для цього рішення є пункт 13  Положення про Громадську Раду щодо систематичної відсутності члена ГР на її засіданнях без поважних причин (більше ніж два рази підряд). Головуючий нагадав присутнім, що у випадку виключення           Єфимищ Н.М., новим членом ГР автоматично стає наступний за черговістю кандидат до складу ГР зі списку кандидатів до Комісії з питань міжнаціональних відносин та культурного розмаїття, який набрав найбільшу кількість голосів за результатами проведення рейтингового голосування на установчих зборах. Таким новим членом стане пані Хоменко О.В., представник від ГО „Товариство польської культури ім.З.Красинського”.

 

СЛУХАЛИ:

Єфимищ Н.М., яка пояснила свою відсутність на засіданнях Громадської ради через неможливість залишити місце своєї основної роботи на час проведення засідань.

 

СЛУХАЛИ:

Фетеску А.С. що запропонував розробити механізм, коли члени Громадської ради можуть брати участь у засіданнях дистанційно.

 

СЛУХАЛИ:

Кожушко Б.В., запропонував Комісії, член якої виступає з ініціативою дистанційної участі членів Громадської ради у засіданнях, в робочому порядку  розробити окремий проект змін до Положення про Громадську раду з даного питання, а зараз повернутися до питання подальшого членства Єфимищ Н.М. у складі Громадської ради. Виступаючий пояснив, що у випадку набрання достатньої кількості голосів для виключення зі складу ГР Єфимищ Н.М. ми одночасно голосуємо за введення до складу ГР Хоменко О.В.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

за виключення Єфимищ Н.М. зі складу Громадської ради на підставі п.13 Положення про ГР, (за умови не надання нею протягом 10 днів документального підтвердження поважних причин її відсутності на трьох попередніх засіданнях  Громадської ради) та обрання новим членом ГР Хоменко О.В.

 

"за" – 17, "проти" – 0, "утримались" – 7, "не голосували"– 1.

 

ВИРІШИЛИ:

виключити Єфимищ Н.М. зі складу Громадської ради, за умови якщо протягом 10 днів Єфимищ Н.М. не надасть документального підтвердження поважних причин її відсутності на трьох попередніх засіданнях  Громадської ради. Новим членом ради у відповідності до п.13 Положення вважати Хоменко О.В., представника від ГО „Товариство польської культури ім.З.Красинського”.

 

СЛУХАЛИ:

Кожушко Б.В., запропонував доручити Комісії з питань міжнаціональних відносин та культурного розмаїття підготувати проект внесення змін до Положення про Громадську раду щодо дистанційного відвідування членами Громадської ради засідань. Крім того делегувати Президії Громадської ради право подання цієї зміни до Положення про ГР на розгляд і затвердження профільними службами Міністерства культури.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

за пропозицію Кожушка Б.В. щодо вчинення дій відносно проекту дистанційного відвідування засідань Громадської ради.

"за" – 25, "проти" – 0, "утримались" – 0, "не голосували"– 0.

 

ВИРІШИЛИ:

Комісії з питань міжнаціональних відносин та культурного розмаїття підготувати проект внесення змін до Положення про Громадську раду щодо дистанційного відвідування членами Громадської ради засідань та делегувати Президії Громадської ради право подання цієї зміни до Положення на розгляд і затвердження профільними службами Міністерства культури.

 

СЛУХАЛИ:

Кожушко Б.В., запропонував перейти до  п. 7 та надав слово Оганесян О.М.

 

СЛУХАЛИ:

Оганесян О.М., поінформувала членів Громадської ради про  п’ятий Всеукраїнський фестиваль авторської патріотичної пісні "Чумацький Шлях. Пам’яті Олександра Авагяна", що відбудеться 24-25 липня 2017 року на теренах Державного історико-культурного заповідника "Меджибіж", безпосередньо  в замку та запросила усіх  бажаючих  взяти участь у заході. Попросила розмістити цю інформацію на офіційному веб-сайті Мінкультури України.

 

СЛУХАЛИ:

Котлякову Л.К., яка запросила присутніх на культурно-просвітницькій захід присвячений 500-річчю Реформації, що відбудеться  у приміщенні КМДА 17 вересня 2017 року.

 

СЛУХАЛИ:

Стебельську О.С., яка запросила присутніх взяти участь у ІІ Міжнародній  науково-творчій конференції «Культура як основа формування української державності», яка відбудеться в приміщенні актової зали Національної бібліотеки ім. Я. Мудрого, 22 серпня 2017 року. Запропонувала розіслати відповідну інформацію всім членам ГР через електронну пошту.

 

СЛУХАЛИ:

Капельку Р.Р., яка запросила присутніх взяти участь в Міжнародному фестивалі культури „Гребінчині вечорниці”, які проводяться на батьківщині відомого українського письменника-байкаря Євгена Гребінки. Фестиваль відбудеться 8-10 вересня 2017 року в мсті Гребінка, Полтавської області.

 

СЛУХАЛИ:

Кожушко Б.В. подякував усім членам Громадської ради за активну роботу і оголосив про закриття засідання.

 

 До протоколу додається: порівняльна таблиця щодо запропонованих змін до Положення про Громадську раду при Міністерстві культури України на одному аркуші.

 

 

Голова Громадської ради                                                  Кожушко Б.В.

 

Відповідальний секретар                                                   Диннікова І.О.       

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України