українська російська англійська

"Надзвичайно важливо не лише зберігати пам'ять про Богдана Ступку, але й продовжувати його професійний поступ" - Євген Нищук

27.08.2017 | 18:41

У селищі Куликів на Львівщині до 76-ї річниці з дня народження Героя України, Народного артиста України Богдана Ступки відкрили пам’ятне погруддя. Урочисте відкриття відбулося біля музейної кімнати у Народному домі Куликова, яка почала працювати на 75-ту річницю від дня народження актора.

 

 

До церемонії, в рамках робочої поїздки на Львівщину, долучився Міністр культури України Євген Нищук. За його словами надзвичайно важливо не лише зберігати пам’ять про видатного українця, але й продовжувати його високопрофесійний поступ.

“Коли знаходишся біля цього пам’ятника виникає відчуття просвітлення, настільки світлим є його образ. Неможливо оцінити втрату Богдана Ступки для української культури. Його вік дозволяв творити неймовірні театральні та кіно-образи, розповідати з гумором і мудрістю історії, передавати його досвід нам. Кожному, бо ми всі його учні. Саме тому це погруддя – знакове, до нього мають приходити діти натхненні стати до творчої роботи і поки житиме повага і продовжуватиметься його справа – житиме пам’ять, житиме сам Ступка” – сказав Міністр.

 

 

Серед присутніх – представники місцевої влади, близькі та друзі Богдана Ступки – односельчани, керівництво та актори рідного для нього Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької у Львові, а також син – Остап Ступка. Каже, втілення проекту стало можливим завдяки спільній роботі багатьох небайдужих.

“Ми повинні продовжувати працю, яку розпочали наші батьки. Я виріс у Куликові, це для мене рідне селище, я памятаю ці дні як ніби вони були вчора. І я дякую всім, хто допомагає нашій родині нести для люде цю пам’ять. Впевнений, і музей-світлиця тут в Народному Домі буде розширюватись, поповнюватись цікавими експонатами, тепер це вже наша спільна справа” – сказав син актора.

“Богдан Ступка був яскравим виразником акторської професії, акторів він називав “мудрі арлекіни” і, зізнаюсь, мені дуже бракує цього його почуття гумору. Воно було незабутнім – по відношенню до людей, до життя, до самого себе. Я знаю безліч наших спільних історій, які згадую з теплою посмішкою. Але найголовніше, що зробив Ступка - він вписав себе на скрижалі українського театрального мистецтва і це велика честь жити та працювати в один час з цим Генієм” – додає Народний артист, художній керівник Національного театру імені Марії Заньковецької Федір Стригун.

Святкування дня народження видатного актора розпочали веломандрівкою зі Львова до Куликова, де й народився український артист. По завершенні - у Народному домі Куликіва пройшов мистецький вечір-спогад "Зоряний політ Богдана Ступки".

Нагадаємо, Богдан Ступка народився 27 серпня 1941 року в смт Куликів. Видатний актор і лауреат Шевченківської премії помер 22 липня 2012 року. Герой України похований на центральній алеї Байкового цвинтаря.

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України