українська російська англійська

Заява Мінкультури щодо порушення прав релігійної спільноти Української православної церкви Київського патріархату на території окупованого Криму

01.09.2017 | 14:06

Гарантовані нормами міжнародного законодавства права людини на вільне відправлення культових дій та свободу віросповідання були вчергове брутально порушені окупаційною владою захопленої Російською Федерацією Автономної республіки Крим.

На жаль, оприлюднені в попередній заяві Міністерства від 26 липня 2017 року факти незаконного захоплення окупаційними військовими та представниками правоохоронних структур Російської Федерації культових споруд, які належать Кримській єпархії Української православної церкви Київського патріархату, поповнилися ще одним прецедентом злочинної неповаги до почуттів українських православних віруючих з боку незаконної влади півострова.  

Так, зокрема, 31 серпня 2017 року спеціальний підрозділ російських окупаційних військ оточив будівлю, зламав двері та вдерся до кафедрального собору на честь святих рівноапостольних Ольги та Володимира Української православної церкви Київського патріархату, що знаходиться в місті Сімферополі. Культову споруду було заблоковано, все церковне приладдя, у тому числі й те, яке має культове значення, нападники винесли з храму та вивезли в невідомому напрямку. Намагання архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента отримати, бодай, яку-небудь інформацію щодо правових підстав таких дій окупаційних військових, були жорстко припинені нападниками, у тому числі й із застосуванням погроз щодо фізичної розправи на адресу священнослужителя.  

Міністерство культури України знову категорично засуджує будь-які прояви релігійної нетерпимості та висловлює занепокоєність й глибоку стурбованість стосовно викладеного вище ганебного факту свідомого знищення російською владою на території окупованого Криму громад Української православної церкви Київського патріархату.

Закликаємо міжнародні правозахисні інституції звернути увагу та відреагувати на цей та інші факти зухвалого придушення осередків Українського Православ’я на території анексованої Автономної республіки Крим. Вкотре наголошуємо на тому, що вірні Української Церкви в Криму страждають за власні переконання через недотримання окупантами основоположних прав людини.

Також звертаємося до Генеральної прокуратури України, Прокуратури Автономної республіки Крим та інших правоохоронних органів й просимо надати правову оцінку наведеному в цьому зверненні факту порушення прав віруючих.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України