українська російська англійська

Міністр культури України привітав мистецькі освітні заклади з початком навчального року

01.09.2017 | 15:17

1 вересня Міністр культури України Євген Нищук відвідав Державну художню середню школу імені Т. Г. Шевченка щоб привітати учнів, а також вчителі та викладачів мистецьких навчальних закладів  з початком нового навчального року та Днем знань.

 

Євген Нищук відзначив, що Перше вересня  є надзвичайним та особливим днем  для тих, хто вперше доторкнеться до  музики, танцю, живопису, скульптури, художнього слова – для юних талантів, сповнених бажанням оволодівати мистецькими спеціальностями.

 

«Ви, учні художньої школи імені Шевченка, є обраними, оскільки навчаєтесь  в одному із провідних мистецьких закладів  нашої  країни. Цей заклад став колискою  для становлення відомих імен українських художників, графіків та скульпторів, які отримали широке визнання як на Україні так і далеко за її межами, зробили і продовжують робити вагомий внесок у розвиток вітчизняної художньої культури», - звернувся до присутніх Євген Нищук.

 

 

«Переконаний, ви оволодієте тонкощами майбутньої професії та будете мати великі перемоги на великих конкурсах, і в майбутньому подарує Україні нових видатних митців, які принесуть їй світову славу».

 

Директор Державної художньої середньої школи імені Т. Г. Шевченка Олена Авраменко  наголосила, що сьогоднішнє свято є особливим  для школи, оскільки вона розпочинає свій 80- й навчальний рік нашої любої художньої школи

«Наша люба художня школа пройшла славетний шлях - понад чотири тисячі талановитих учнів випустила школа за ці роки, пройшла випробовування другою світовою війною і цією. Багато наших учнів приймають участь в АТО… Ви знаєте, у нас сьогодні не лінійка, а урочисте зібрання на мистецькому майдані. Бо, дійсно, тут  тільки найталановитіші, найкращі митці України. Тут стоїть майбутнє нашої художньої еліти», - сказала Олена Авраменко.

 

 

Вона також звернулася  з напутніми словами до учнів рідного для неї закладу та побажала здійснення всіх їх мрій: «Я вірю в вас, але для цього треба багато-багато працювати  і тоді все вийде у вашому житті. Тому я хочу, щоб усі, хто тут знаходиться, зокрема і новачки, відчули єдність нашої великої родини. Я бажаю нашим випускникам чітко обрати своє майбутнє і тоді все здійсниться».

 

Відомий український кінорежисер Олесь Санін, який завітав на лінійку разом з іншими батьками учнів школи, щиро подякував викладачам  за їх професіоналізм та щиру відданість своїй справі.

«Моя єдина емоція щодо цієї школи – довіра. І я настільки їй довіряю, що віддав сюди вчитися принаймні вже одну свою дитину. І не лише з тієї причини, що я дуже цьому довіряю, не тільки тому, що я визнаю надзвичайний художньо-мистецький рівень школи, а й тому, що я все своє життя зустрічаю випускників цієї школи – скульпторів, архітекторів, кінорежисерів, акторів…Дякую викладачам за їх працю, за те, що виховуєте не просто знання мистецтва та відчуття прекрасного, а й  добропорядність, чесність, сумлінність, віру», - розповів Олесь Санін.

 

Зі зворушливими словами виступила випускниця цієї художньої школи 1953 року, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, заслужений діяч мистецтв України, професор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, лауреат Мистецької премії «Київ» імені Сергія Шишка та мистецьких конкурсів і виставок: «Я навчалася у прекрасних викладачів, зокрема тут викладала і Олена Яблонська. Для мене це святе місце, воно запам’яталося мені з перших класів, але основне, що вчителі змогли привити нам  це любов до своєї роботи і до кропіткої праці. Я б хотіла, щоб ви, учні цієї школи, любили свою роботу, бо це важливо. Бажаю вам гарного навчання».

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України