українська російська англійська

Харківський національний університет мистецтв імені І.П. Котляревського відзначає своє сторіччя

21.09.2017 | 15:42

У вересні-жовтні 2017 року пройдуть святкування 100-річчя одного з провідних мистецьких вишів України – Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського.

Ювілей університету став головною темою традиційного Міжнародного музичного фестивалю «Харківські асамблеї», який у двадцять четверте відбудеться на кращих мистецьких майданчиках Харкова.

Урочисте відкриття фестивалю відбудеться в Великій залі Харківського національного академічного театру опери та балету імені М. В. Лисенка. У рамках Гала-концерту будуть представлені найкращі колективи і солісти університету, відомі випускники. Протягом місяця поціновувачі  класики матимуть можливість зустрітись з блискучими музикантами з Великої Британі, Бразилії, Німеччини, Іспанії, Франції, Швейцарії, США. Привітати рідний університет приїдуть  його видатні вихованці: народна артистка СРСР Гізела Ципола, народні артисти України Олександр Востряков, Ольга Чубарєва, Віктор Губанов, заслужені артисти України Оксана Крамарєва та Іван Чурилов, лауреат Міжнародних конкурсів Юхим Чупахін.

Традиційно у рамках фестивалю відбудуться: концерти класів провідних професорів Університету Т. Вєркіної, О. Щелкановцевої, Ж. Дедусенко, І. Присталова, Л. Мандзюк, концерт студентів Університету – стипендіатів Ротарі-клубів міста. Особливими подіями на фестивалі мають стати ювілейні концерти вихованців класу сольного співу, присвячені 80-річчю заслуженого діяча мистецтв України, професора Людмили Цуркан та 55-річчя професора кафедри народних інструментів України, заслуженого артиста України Володимира Доценка. Також у рамках фестивалю відбудуться концерти кафедр народних інструментів України, камерного ансамблю, сольного співу, мистецтва естради та джазу, кафедри композиції, спільний концерт кафедри спеціального фортепіано Університету мистецтв і відділу спеціального фортепіано Харківської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату.

З моменту свого заснування фестиваль «Харківські асамблеї» виступає ініціатором створення мистецьких форумів, орієнтованих на підтримку та розкриття потенціалу творчої молоді нашої країни, на збереження та примноження кращих традицій класичної мистецької освіти. Цьогоріч у рамках «Харківських асамблей» за ініціативи Ради молодих вчених при Міністерстві культури України планується проведення Другого відкритого фестивалю-конкурсу музичного мистецтва, в якому зможуть взяти участь особи з вищою мистецькою освітою віком до 40 років включно (9-12 жовтня) та Всеукраїнського форуму «Стратегії культурної політики України» (13-14 жовтня). Також у рамках фестивалю пройде Перший міжнародний конкурс виконавців на класичній гітарі «ГітАрт» (20-22 жовтня) та Науково-практична конференція «Музична та театральна освіта: європейський вектор розвитку» (29 вересня -1 жовтня), майстер-класи і творчі зустрічі.

Детальна інформація про Фестиваль  – на сайті http://dum.kharkov.ua/

 

Історія Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського бере свій початок з утворення в Харкові у 1917 році консерваторії, організація якої стала можлива через глибокі традиції музичної освіти, що склалися на той час в регіоні, існуванням її передвісників – Музичних класів Харківського відділення ІРМТ (1871) та музичного училища. У 1963 році консерваторію було об’єднано з театральним інститутом (1923) і утворено Інститут мистецтв. У 2004 році інститут реорганізовано в університет мистецтв, якому в 2011 році надано статус національного.

За всю історію існування, Університет закінчили більше двадцяти тисяч високопрофесійних митців. Вихованці університету зробили визначний внесок у розвиток музичного і театрального мистецтва, становлять основу значної кількості творчих колективів Харкова, області, інших регіонів України, викладають в закладах освіти в усьому світі. Серед блискучих випускників університету – всесвітньо відомі артисти: Борис Гмиря, Марк Рейзен, Гізела Ципола, Клавдія Шульженко, Ірина Журіна, Ісак Дунаєвський, Наталія Фатєєва, Леонід Биков, Олексій Петренко, Володимир Рожок, Володимир Лукашев, Олександр Востряков, Оксана Крамарєва та багато інших.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України