українська російська англійська

Україна взяла участь у щорічній зустрічі Організації з безпеки та співробітництва у Європі з питань імплементації людського виміру

25.09.2017 | 08:32

Під час щорічної зустрічі Організації з безпеки та співробітництва у Європі з питань імплементації людського виміру, яка  тривала з 11-го по 22-е вересня у Варшаві, обговорювалася низка питань які безпосередньо стосуються компетенції Міністерства культури України. Зокрема, це проблематика свободи думки, совісті, релігії і переконань, а також питання толерантності й недискримінації, включаючи переборення расизму, ксенофобії, антисемітизму, нетолерантності й дискримінації стосовно християн, мусульман та віруючих інших релігій, переборення й попередження злочинів на ґрунті ненависті у всій зоні відповідальності ОБСЄ.

Тематика певних сесій ОБСЄ була сконцентрована навколо прав осіб, що належать до національних меншин, а також – питань забезпечення прав ромів та синті в контексті виконання країнами-членами ОБСЄ своїх зобов’язань стосовно реалізації Плану Дій з удосконалення ситуації у відповідних ділянках.

Міністерство культури України під час Варшавської зустрічі представляв директор Департаменту у справах релігій та національностей Андрій Юраш, який виступив з 5-ма основними доповідями від імені Української делегації під час обговорення зазначеної вище проблематики та використав право офіційної відповіді від держави Україна, оскільки потрібно було реагувати на ті спекулятивні та провокативні закиди, які були висловлені на адресу української влади.

 

 

Під час цьогорічного засідання представники Російської Федерації та майже десяти громадських організацій, що є тісно афілійовані з сучасною російською владою, але формально представляли різні європейські держави, зокрема Прибалтику та Німеччину, під час засідань цієї авторитетної організації активно намагалися дискредитувати дії сучасної української влади у тих відтинках державної політики, які стосувалися обговорюваних тематик. Дуже прикро, що до неадекватної, нелімітованої та спекулятивної риторики  на адресу сучасної української влади долучилися представники й окремих українських громадських та релігійних організацій. В першу чергу, маємо на увазі, що інтегральною частиною спроектованої та активно реалізовуваної ідеологічної, гібридної війни супроти України стали дії та заяви від імені окремих підрозділів та громадських організацій, що є тісно пов’язані з Українською Православною Церквою, яка перебуває у канонічному підпорядкуванні Московського Патріархату.

 

 

Натомість присутні на засіданні у Варшаві представники Меджлісу кримськотатарського народу, організації Крим-SOS та керівник пресової служби Української Православної Церкви Київського Патріархату, архієпископ Чернігівський Євстратій (Зоря) брали актив участь у дискусії, висловлюючи позиції, які були суголосні офіційній позиції української делегації.

 

З повними текстами виступів директора Департаменту у справах релігій  та національностей Андрія Юраша на офіційній сесії ОБСЄ у Варшаві можна познайомитися за такими посиланнями:

1. Під час ранішньої сесії 14 вересня з питань свободи думки, совісті, релігії та переконань:

- http://www.osce.org/odihr/340901?download=true

2. Під час післяобідньої сесії 14 вересня з питань толерантності і недискримінації:

http://www.osce.org/odihr/341471?download=true

3. Під час ранішньої сесії 15 вересня з питань толерантності та недискримінації:

http://www.osce.org/odihr/341931?download=true

4. Під час післяобідньої сесії 15 вересня з питань толерантності та недискримінації:

http://www.osce.org/odihr/342511?download=true

5. Під час ранішньої сесії 18 вересня щодо прав національних меншин:

http://www.osce.org/odihr/342746?download=true

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України