українська російська англійська

У Мінкультури відбулася нарада з питань модернізації змісту та умов діяльності державних мистецьких шкіл

25.09.2017 | 11:38

Перший заступник Міністра культури Світлана Фоменко провела робочу нараду з керівниками державних спеціалізованих музичних і художніх шкіл (шкіл-інтернатів) та Київського державного хореографічного училища.

Робоча зустріч була присвячена моніторингу стану виконання пріоритетних дій Уряду на 2017 рік та перспективам його реалізації у 2018 році.

Одним з завдань у сфері культури, визначеним Середньостроковим планом пріоритетних дій уряду до 2020 року та Планом пріоритетних дій уряду на 2017 рік (розпорядження Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2017 р. № 275-р), є модернізація змісту та умов надання мистецької освіти, що, окрім іншого, включає в себе оновлення матеріально-технічної бази шести державних спеціалізованих мистецьких шкіл-інтернатів.

 

 

«Розвиток мистецької освіти є пріоритетним напрямком діяльності Міністерства на  найближчі три роки, ми плануємо за цей період вирішити питання зі всіма потрібними видатками, зокрема, і капітальними. Видатки розвитку на наступний період сягнули 27,7% на сферу культури в проекті бюджету, чого ніколи раніше не було. Необхідно зазначити, що така фінансова підтримка державним школам сфери управління Мінкультури надається вперше за роки незалежності нашої держави і вона істотно допоможе створити умови для більш якісного навчання та здобуття, у тому числі загальної середньої освіти. За три роки ми маємо повністю оновити базу - і технічну, і матеріальну, і музичну, і те, що стосується методичних матеріалів – посібників у мистецьких школах. Наступним етапом буде модернізація вищих навчальних закладів в сфері мистецької освіти», - розповіла під час свого виступу Світлана Фоменко.

 

 

Як повідомила перший заступник Міністра культури, цього року на закупівлю музичних інструментів, навчального обладнання та проведення частини ремонтів мистецьких шкіл-інтернатів сфери підпорядкування Міністерства культури було виділено з Державного бюджету 10 млн. грн. У наступному році на такі цілі планується знову виділити відповідні кошти. Мета Міністерства та Уряду – до 2020 року завершити оновлення матеріально-технічної, навчальної бази цих шкіл, а також Київського державного хореографічного училища, яке має спільне майно з Київською державною спеціалізованою музичною школою-інтернатом імені М. В. Лисенка та є єдиним закладом освіти в Україні, який здійснює підготовку артистів класичного балету. У 2018 році кошти будуть спрямовані на капітальний ремонт навчальних та спальних корпусів шкіл та училища, закупівлю музичних інструментів, гончарне обладнання для Колегіуму мистецтв у Опішні та навчальне обладнання для Державної художньої школи імені Т. Г. Шевченка.

 

 

Окрім питань фінансового забезпечення закладів на зустрічі були обговорені стратегічні плани розвитку спеціалізованих музичних та художніх шкіл-інтернатів, а також анонсовані заходи з оновлення змісту спеціалізованої мистецької освіти відповідно до нового закону України «Про освіту».

 

Зазначений Закон так само став предметом обговорення на зустрічі, оскільки він містить дуже важливі норми щодо мистецької освіти, виконання яких спричинить активний поступ у галузі надання мистецько-освітніх послуг профільними закладами освіти. Учасники заходу висловили сподівання, що цей закон скоро вступить в дію і заклади спеціалізованої мистецької освіти отримають потужний стимул для подальшого розвитку.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України