українська російська англійська

У рамках проекту Національного художнього музею "Енеїда" вперше відбулося публічне читання легендарного твору

25.09.2017 | 14:32

Міністр культури України Євген Нищук провів публічне читання твору Івана Котляревського «Енеїда», у рамках паралельної програми «Проект Енеїда», присвяченого поемі великого українського письменника, поета та драматурга, основоположника сучасної української літератури Івана Котляревського.

 

 

Публічні читання, це театральна традиція, що означає репетиційне прочитання акторами твору перед її виконанням на сцені, вже давно є звичайною практикою для музейних закладів багатьох  європейських країн. Такий інтерактивний захід проведено у вітчизняному закладі вперше.

Читку  уривків легендарного твору «Енеїда» Євген Нищук здійснював  у музичному супроводі, виконаному на лютні українським музикантом, керівником ансамблю давньої музики Костянтином Чечені.

 

 

За словами Міністра культури України Євгена Нищука, такі живі інтерактивні  форми заходів значно більше  приваблюють глядачів, роблять відвідування музею зовсім новим, викликають до нього цікавість та вселяють у виставкові проекти життя.

 

 

«Головне  поринути в атмосферу музею, почути живе слово, відчути його душу, і тоді  музей захопить тебе  та зачарує», - говорить Євген Нищук.

«Я радий, що у цій виставці куратори звернулися до такого геніального твору як «Енеїда» Котляревського, який за багато років став вже міфом у будь-яких виявах - графіці, , мультиплікації, кіно, театрі і навіть фарфорі. І це вже  не просто виставка, а інтерактив,  який дає можливість дискутувати в новій площині, пробуджує нашу уяву, а найголовніше - дає можливість  ще раз звернутися до цього  фантастичного твору, який відкриває нашу суть – здатність в наш  час, без агресії, без злості, працювати над собою  та ставитися до себе з гумором, причому залишатися сміливими, чесними та натхненними».

 

 

«Проект Енеїда» відкрився в Національному художньому музеї України 24 серпня, кураторами якого  виступили Павло Гудімов, Діана Клочко, Поліна Ліміна та Данило Нікітін. За задумом організаторів,  за допомогою твору «Енеїда» вони  досліджують історію української держави і культури.

У рамках проекту демонструються близько 200 артефактів -  ілюстрацій, станкового живопису, графіки, театральних афіш, мультиплікації, фото- і відеоматеріалів, книжкових видання, що стосуються візуальних образів поеми Івана Котляревського «Енеїда» з приватних колекцій і 11 музеїв України. Міжмузейний проект представляє, як вже знані

шедеври Георгія Нарбута, Анатолія Базилевича, так і досі неекспоновані в Києві  твори Мирона Левицького та Михайла Дерегуса.

Програма проекту також передбачає проведення кураторських екскурсій, ноктюрни, дитячі заходи, зустрічі й круглі столи з фахівцями та творцями образів «Енеїди», у тому числі сучасниками 1960-х років – періоду, коли твір отримав чи не найбільшу кількість візуальних втілень у мистецтві.

 

Виставка  триватиме до 29 жовтня 2017 року.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України