українська російська англійська

Запрошуємо на відкриття Фестивалю молодих українських художників

25.09.2017 | 16:59

У четвер, 28 вересня, о 16:00 у Мистецькому арсеналі відбудеться прес-конференція з нагоди відкриття першого Фестивалю молодих українських художників.

У заході візьмуть участь:

Євген Нищук, Міністр культури України
- Олеся Островська-Люта, генеральний директор НКММК «Мистецький арсенал»
Юлія Литвинецьгенеральний директор Національного художнього музею України
Лізавета Герман, кураторка Фестивалю молодих українських художників
Марія Ланько, кураторка Фестивалю молодих українських художників
- Катерина Філюккураторка Фестивалю молодих українських художників

 

Після прес-конференції відбудеться прес-тур з кураторками та художниками проекту.

 

Урочисте відкриття Фестивалю 28 вересня о 18:30

 

Акредитація ЗМІ за посиланням https://goo.gl/nV4k52

Фестиваль молодих українських художників відбудеться у Мистецькому Арсеналі  з 28 вересня по 29 жовтня.

 

Програма Фестивалю  року складаєтья з 67 мистецьких проектів, які кураторки Фестивалю Лізавета Герман, Марія Ланько і Катерина Філюк відібрали на конкурсній основі з роботами, співзвучними темі Фестивалю.

 

Працюючи над проектом, кураторки запропонували молодим художникам поміркувати над категоріями змін, які все більше характеризують сучасність – розмиття топографічних кордонів, хиткість національних держав, мінливість ідентичностей, зникнення меж між приватним і публічним. На думку кураторок, відбулись зміни і в розумінні категорій часу і історії, а концептуальні межі розуміння минулого, теперішнього і майбутнього є взаємозамінними.

Лізавета Герман, Марія Ланько та Катерина Філюк запропонували художникам поміркувати про моделі альтернативного сьогодення та відрефлексувати у власних практиках тему «Сьогодні, що так і не настало»:

«Цікаво, що художники дуже по-різному відреагували на запропоновану тему, а отже і їхні проекти можна легко ранжувати від досить особистих та майже інтимних роздумів щодо певної ситуації чи проблеми, до досить абстрагованих загальних конструктів. Для нас важливо було включити художні практики, які б демонстрували чи хоча б натякали на альтернативні сценарії переживання моменту невпевненості, в якому ми всі вочевидь знаходимося. Це інший погляд на ситуацію, відмінний від більш практичних шляхів роботи з реальністю, як от політика чи соціологія, але й відмінний від філософії як абсолютно теоретичної практики мислення.  Тому мистецтво тут є іншою оптикою і певною можливістю вирішити це питання інакше».

 

Більше про Фестиваль молодих українських художників за посиланням

Євген Нищук, Міністр культури України:

«Сучасні мистецькі проекти несуть в собі глибокі меседжі для суспільства, втілюючи вільний дух та сміливі пошуки і креативні інтерпретації, привносять у культуру свіже дихання. Спостерігаючи за сучасним мистецтвом у Європі, його тенденціями, я можу впевнено сказатиУкраїна абсолютно в тренді. Саме тому для нас принципово підтримати розвиток сучасного актуального мистецтва модерної України, яке було б інтегроване у мислення світове, європейське».

Олеся Островська, генеральний директор НКММК «Мистецький арсенал»:

Вагомий проект сучасного мистецтва, особливо, спрямований на підтримку молодих художників, який об’єднує зусилля трьох ключових гравцівМіністерства культури України, Мистецького арсеналу і Національного художнього музею України у державному секторі культури - це те, про що так мріялося ще десять років тому. Це крок, який демонструє, що сучасна культура має таку ж вагу, що й історичні зразки. Фактично, молодіжне бієннале вказує на розворот культурної політики в Україні. Це не означає, що все дуже райдужно і всі зміни виключно позитивні, але це точно демонструє напрям думки - від суто інерційного фінансування ще радянських зразків і інституцій до спроб стимулювати появу нового.

Юлія Литвинець, генеральний директор Національного художнього музею України:

«Для НХМУ це важливий акт інституційної підтримки сучасного мистецтва. Музей відкритий до різних мистецьких практик, а молоде мистецтво є найбільш чутливим до суспільних змін, до актуальних тенденцій. Участь в організації Фестивалю особливо важлива в контексті заявленої НХМУ роботи по створенню державного Музею сучасного мистецтва, де мають бути представлені не тільки новітнє мистецтво, а й нові підходи до його осмислення і репрезентації, зокрема формування  кураторської платформи»

Переважна більшість проектів Фестивалю представлена у Мистецькому арсеналі, а деякі роботи реалізовані в публічному просторі міста та на майданчиках співорганізаторів.

Засновником Фестивалю молодих українських художників є Міністерство культури України. 2017 року його організаторами визначено Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал» та Національний художній музей України. Фестиваль відбуватиметься у форматі бієнале що два роки на базі різних українських інституцій культури.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України