українська російська англійська

Сергій Жадан презентував у Києві свій новий роман "Інтернат"

27.09.2017 | 14:37

У Будинку Кіно відбулася презентація нового роману Сергія Жадана "Інтернат", який  розповідає про те, як змінилося життя людей, коли на Сході України розпочалася війна.

Авторська презентація твору зібрала велику аудиторію тих, хто цікавиться сучасною українською літературою та творчістю Сергія Жадана.  У творчій зустрічі взяв участь Міністр культури України Євген Нищук.

 

 

Твір “Інтернат” вийшов друком у видавництві Meridian Czernowitz, і є вже четвертим романом Сергія Жадана, в якому він звертається до теми війни на Сході України. Роботу над книгою автор розпочав ще в 2014 році,  і на його переконання книга дає можливість дізнатися про український Схід та скласти своє уявлення про Донбас та війну, яка там триває.

 

 

Роман «Інтернат» розповідає про те, як змінилося життя людей, коли на Сході України почалась війна. «…Одного разу, прокинувшись, ти бачиш за вікном вогонь, – йдеться в анотації. – Ти його не розпалював. Але гасити його доведеться й тобі…Січень 2015 року. Донбас. Паша, вчитель однієї зі шкіл, спостерігає, як лінія фронту неухильно наближається до його дому. Стається так, що він змушений цю лінію перетнути. Щоби потім повернутись назад. І для цього йому щонайменше потрібно визначитись, на чиєму боці його дім…».

 

«Переконаний, багато речей має бути реалізовано і втілено на базі творчості Сергія Жадана, зокрема, це стосується і його останнього роману  «Інтернат». Зі свого боку, як Міністр, я  буду відкрито лобіювати реалізацію його творчості та ідей. Це супер-сучасник і той, хто поведе за собою багатьох людей. Впевнений, таких людей треба цінувати та надавати всіляку підтримку. Література – рушійна сила. Наше майбутнє якраз за літературою і поезією, адже Україна глибоко поетична у своїй суті. Наші «пророки» завжди були літераторами, як приклад: тоді це були Шевченко, Леся Українка, Франко, а зараз – Андрухович, Жадан, Забужко та інші автори, за творчістю яких сьогодні ідентифікують успіхи України», - прокоментував цю подію Міністр культури України  Євген Нищук.

 

 

Перші презентації роману відбулися 9 вересня на VIII Міжнародному поетичному фестивалі Meridian Czernowitz у Чернівцях, 13 вересня в Зеленому театрі в Одесі та 15 вересня у Львівському оперному театрі в рамках 24-го Форуму Видавців.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України